SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz ayın ortasında Beşiktaş’taki Futbol Direktörlüğü görevinden istifa eden Önder Özen, Arsenal maçı ve gelecek sezon ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Beşiktaş’ın Arsenal karşısında oldukça başarılı bir performans sergilediğini söyleyen Özen, Radyospor’da Aydın Cingöz ile Gün Ortası programında yaptığı açıklamada “İngiliz takımlarında işler kötüye gittiğinde Portekizli hakemler ortaya çıkıyor” dedi.

Slaven Bilic ve Demba Ba’dan övgüyle söz eden Özen “Slaven Bilic 18 takımlı ligin en mantıklı ve doğru stratejisini çizen teknik adamdır. Demba Ba çok zeki bir insan. Londra’da 4 gün onunla zaman geçirdim. Zekası ile beni etkiledi” açıklamasında bulundu.

 

Beşiktaş’ın ligde ve Avrupa’da başarılı olacağını savunan Özen “Ligin favorisi Beşiktaş'tır. UEFA Avrupa Ligi'nde de çok başarılı olacaktır. Rakipleri henüz belli değil ama gruptan rahat çıkar” şeklinde konuştu.

Galatasaray’ın transfer listesinde yer alan Eder Balanta ile ilgili fikirlerini de açıklayan Özen “Şu an Kolombiya’daki bir numaralı çıkış yapan stoper Balanta'dır. Pedro Franco, sakin, oyun sezgisi çok yüksek bir oyuncu. tecrübe kazandıkça çok daha iyi olacaktır” değerlendirmesini yaptı.