SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayıp aranıyor: Selçuk İnan

Süper Kupa Finali'ndeki etkisiz oyunuyla büyük hayal kırıklığı yaratan Selçuk İnan yeni sezon öncesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

Güncellenme: 12:20, 28/08/2014
Kayıp aranıyor: Selçuk İnan

Metin KOÇ / Amkspor.Com / @kocmtn

Geride bıraktığımız sezonda özellikle büyük maçlarda insiyatif almadığı için eleştirilen, dönemin teknik direktörü Roberto Mancini ile yaşadığı tartışmaların yanı sıra zaman zaman taraftarların protestolarına da maruz kalan Selçuk İnan, Fenerbahçe ile oynanan Süper Kupa Finali’ndeki etkisiz performansıyla yine hayal kırıklığı yaratmıştı.

Galatasaray ile sözleşmesini 2019 yılına kadar uzatan tecrübeli oyuncunun formsuzluğu, verdiği röportajlarda takımın liderinin Selçuk olacağını dile getiren teknik direktör Cesare Prandelli’yi kara kara düşündürüyor. Selçuk ile özel olarak ilgilenen İtalyan teknik adam, kaptanını yeni sezona mental olarak hazırlamaya çalışıyor.

Sarı-Kırmızılı takıma dahil olduğu ilk sezonda (2011-12) ligde 11 gol 12 asistin altına imza atarak harikalar yaratan Selçuk İnan’ın performansı sonraki sezonlarda aranır oldu.

2012-13 sezonunda saha içi istatistikleri neredeyse yarı yarıya düşen yıldız oyuncu ligi 6 gol 6 asistle tamamladı.

Selçuk için en çalkantılı dönem ise geride bıraktığımız 2013-14 sezonuydu. Şampiyonluğun ezeli rakip Fenerbahçe’ye 9 puan gibi ciddi bir farkla kaptırıldığı sezonda en çok eleştirilen isimlerin başında kaptan Selçuk geliyordu.

CHELSEA MAÇI BARDAĞI TAŞIRDI

Devler arenası ve ligdeki büyük maçlarda sorumluluk almaktan kaçındığı, dikine oynamak yerine sürekli yana pas yaptığı gerekçesiyle taraftarların protestolarına maruz kalan yıldız oyuncu, dönemin teknik direktörü Roberto Mancini ile yaşadığı tartışmalarla da gündeme geldi.

Özellikle Şampiyonlar Ligi ikinci turunda Chelsea ile Londra’da oynanan maçta sahada adeta hayalet gibi gezinen Selçuk, 2-0’lık mağlubiyetin ardından tepkilerden nasibini aldı.

TARAFTAR RAHATSIZ

Yaşanan olumsuzluklara rağmen tercihini Galatasaray’da kalmaktan yana kullanan 29 yaşındaki oyuncu, sarı-kırmızılı kulüp ile 2016’da sona erecek olan sözleşmesini 2019’a  kadar uzatmıştı.

Maaşına ciddi oranda zam yapılan ve yıllık ücreti 750 bin Euro’luk artışla 2 milyon 750 bin Euro’ya zam yapılan Selçuk için yapılan bir diğer eleştiri de aldığı zammın hakkını vermiyor oluşu.

Özellikle sosyal medyada bu konuyla ilgili rahatsızlıklarını dile getiren taraftarlar, “Sözleşmesi 2016’da bitecek olmasına rağmen yönetim jest yapıp kontratını 2019’a kadar uzattı. Üstelik maaşına da ciddi oranda zam yaptı. Muslera hem normal sürede hem de penaltılarda harikalar yaratırken o penaltıyı dağa taşa yolladı. Karşılığı bu olmamalıydı…” şeklinde ifadelerle Selçuk’a tepkilerini dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi:12:18,