SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un kulüp başkanı Abdulkadir Gözegir, sistem çalışmadığı için şuan taraftarlarının Passolig kartı alamadığını söyledi.

Gözegir, yeni kurulan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Taraftar Derneği’nin tanıtımı nedeniyle bir restoranda düzenlenen toplantıda, Gaziantep’e yakışır, hedefleri olan yeni bir takım oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Bu doğrultuda transfer yaptıklarını belirten Gözegir, çıktıkları yolun sonunda başarılı olacaklarına inandığını kaydetti.

Bundan sonra birlik, beraberlik, arkadaşlık ve uyumun önemli olduğuna işaret eden Gözegir, her geçen gün daha iyiye gittiklerini, birkaç maç sonra bu birlikteliği daha net bir şekilde görebileceklerini ifade etti.

Takımın başarısında taraftarın önemine değinen Gözegir, “Serdar kardeşimiz bize teklifle gelerek, taraftar eksiğini giderecek bir grup oluşturmak istediklerini söyledi. Biz de sonuna kadar arkalarında olacağımızı belirttik. Bu kapsamda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Taraftarlar Derneği kuruldu” dedi.

Ligin başlamasına sayılı günler kala ciddi sıkıntıyla karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Gözegir, şunları kaydetti:

“Artık herkes stada Passolig kartı ile girmek zorunda. Ama geldiğimiz noktada sistemin alt yapısının çalışmadığı yönünde şikayet alıyoruz. Şuan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Passolig kartı basılamıyor. Çünkü sistem çalışmıyor. Bu nedenle taraftarımız Passalig kartı alamıyor. Birkaç gün sonra önemli bir maça çıkacağız. Taraftarlarımız stada nasıl girecek? Görüştüğümüz Passolig yetkilileri ise çözüm üretmeye çalıştıklarını bildirdi.”

Gözegir, diğer kulüplerde de benzer sıkıntının yaşanıp yaşanmadığı yönündeki soru üzerine, “Onlarda da sıkıntı vardı ancak sistemleri çalışır hale geldi. Ama bizim sistemin halen çalışmadığı ifade ediliyor” diye konuştu.

Sorunu çözmeye çalıştıklarını dile getiren Gözegir, sporseverlerin çözüm bulunana kadar sorunu internet üzerinden gidermelerini istedi.

Derneğin kurucusu Serdar Kıribiş de 22 Temmuz’da kurulan derneğin yönetim kurulunun, birkaç hafta içerisinde yapılacak genel kurulda belirleyeceklerini ifade etti.

Taraftarın sıkıntılarını gidermek üzere çalışacaklarını anlatan Kıribiş, takımın heyecanını kente yansıtmak için güçleriyle çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:15:05,