SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, kırmızı-siyahlı takımın ciddi anlamda gençleştirildiğini belirterek, ligin en genç takımlarından birisi olarak sezona başlayacaklarını ifade etti.

Sağlam, Eskişehirspor Kulübü’nün internet televizyonu olan “esestvonline.com”a yaptığı açıklamada, sezona en iyi takım kurgusuyla başlamak için çalışmalarını sürdürdüklerini anlattı. Büyük bir değişim yaşadıklarını vurgulayan Sağlam, şunları ifade etti:

“Takımı ciddi anlamda değiştirdik ve gençleştirdik. Şu anda ligin en genç takımlarından birisi olarak sezona başlayacağız. Ekonomik olarak da çok ciddi paralar harcamadan, kulüp ekonomisini sarsmadan transfer dönemini geçirmeye çalıştık. Eskişehirspor’un ciddi hedefleri var, geçen sene Türkiye Kupası’nda final oynadık. İnşallah önümüzdeki sezon yeni stadımızın açılışında bir Avrupa kupası maçı oynamak en büyük hedefimiz. Bu doğrultuda hem ligde hem de kupada başarıyı ortaya koymak zorundayız.”

Bu sezon Eskişehirspor olarak farklı bir kimlik ve davranış bütünlüğü ortaya koymak zorunda olduklarını kaydeden Sağlam, “Özellikle ‘fair play’e hasret kaldığımız, insanların saygı konusunda en ufak bir şey üretmediği, hoşgörünün tamamen ortadan kalktığı, sporun ruhu adına hiçbir şey yapılmadığı ortamdan biz Eskişehirspor olarak sporun güzelliklerini ön plana çıkartarak, barış, kardeşlik, dostluk olduğunu ön plana çıkararak mücadele edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.