SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Manchester United’ın rekor bonservis bedeli karşılığında Real Madrid’den transfer ettiği Angel Di Maria, giderayak eski takımının yöneticilerine eleştirilerde bulundu.

 

Taraftara veda etmek için yazdığı mektupta sert açıklamalar yapan Di Maria “Real Madrid’den ayrılmayı hiç düşünmedim. Tek istediğim daha adil bir sözleşme imzalamaktı. Yönetim beni türlü yalanlarla sürekli oyaladı. Şampiyonlar Ligi’ni kazandıktan sonra Dünya Kupası’na gittim. Dünya Kupası’ndan dönüşte yeni sözleşme için görüşme yapılacağı söylendi. Ancak yönetimden kimse böyle bir girişimde bulunmadı” dedi.

Real Madrid’de hak ettiği ücreti almadığını savunan Arjantinli yıldız “Bu kulüple birçok başarıya imza attım. Sözleşmemde ise bu başarıların karşılığı yoktu. Yönetim sürekli benim Real Madrid’den ayrılmak istediğim şeklinde bir algı yaratmaya çalıştı. Bunun böyle olmadığını belirtmek isterim. Manchester United’da hak ettiğim değeri bulacağıma inanıyorum. Avrupa’nın en büyük kulüplerinden birine geldiğim için çok mutluyum” değerlendirmesinde bulundu.

 

Real Madrid’de harika zamanlar geçirdiğini de sözlerine ekleyen Di Maria, yazdığı mektupta taraftarlara, çalıştığı teknik adamlara ve takım arkadaşlarına teşekkür etmeyi de unutmadı. Yıldız futbolcu, kızının dünyaya geldiği Monteprincipe Hastanesi çalışanlarına özel olarak sevgilerini iletti.

İspanyol ekibinde yıllık 3 milyon Euro kazanan Di Maria, ücretinde iyileştirme isteği yönetim tarafından kabul edilmeyince takımdan ayrılma kararı vermişti.