SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Real Madrid’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, futbol hayatını tehlikeye sokma pahasına aylar boyunca sakatlığına rağmen forma giydiğini söyledi.

 

Real Madrid’in İspanya La Liga ve Şampiyonlar Ligi maçları ile Portekiz Milli Takımı’nın Dünya Kupası’ndaki karşılaşmalarında doktorları dinlemeyen Ronaldo’nun, ciddi boyutlara ulaşması muhtemel sakatlığına rağmen formasından vazgeçmediği öğrenildi. İspanyol Marca gazetesine konuşan Portekizli yıldız, ağrılara göğüs germek zorunda kalmış.

Röportajında artık sakatlığını tamamen atlattığını söyleyen Ronaldo “Sakatlığım tam geçmeden forma giymeye başladım. Ağrılarıma rağmen kendimi zorladım. Real Madrid’in Şampiyonlar Ligi’ni kazanmasına faydam oldu ancak Portekiz ile başarı yakalayamadım. Sakat olmama rağmen maaşımı veren Real Madrid ve vatanım olan Portekiz’e borcum olduğunu düşündüğüm için bunu yaptım” dedi.

 

Hatırlanacağı üzere Borussia Dortmund ile oynanan Şampiyonlar Ligi yarı final karşılaşmasında sakatlanan Ronaldo, Teknik Direktör Carlo Ancelotti tarafından bir süre yedek kulübesinde oturtulmuştu. Şampiyonlar Ligi finalinde tekrar formasına kavuşan yıldız futbolcu, Portekiz’in Dünya Kupası’nda oynadığı tüm maçlarda ise takımdaki yerini almıştı.

Doktorların sakatlığı tam düzelmeden oynaması halinde futbol hayatının tehlikeye girebileceği şeklindeki uyarılarını dikkate almayan Ronaldo, Dünya Kupası’nda sergilediği performans ile eleştirilerin odak noktası olmuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:07,