SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçında Rostov ile 0-0 berabere kalarak gruplara kalma başarısı gösteren Trabzonspor’da, teknik direktör Vahid Halilhodziç, “Cardozo’nun oynamaması tamamen taktik bir karar. 3 gün sonra bir maçımız daha var. Birçok oyuncumuz kondisyon açısından hazır değil” dedi.

Halilhodziç, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Trabzonspor için zor bir müsabaka olduğunun altını çizerek, ”Rostov’un her şeyi deneyeceğini biliyordum. Topa bizden daha fazla hakim oldu ama takımım defansif anlamda iyi organize oldu. Oyun kontrolü rakipteydi ancak futbolcularım net fırsatlar kaçırdı. Bu tarz maçlarda yakaladıklarımızdan bir iki tanesini atmalıyız. Turu geçmek için geldik ve bunu başardık. Oyuncularımı kutluyorum. İlk maçtaki 2-0’lık avantajımızı koruduk. Bu avantajımızın sayesinde defansif olarak organize olduk ve risk almamıza gerek kalmadı. Bizim için en önemlisi ilk yarıda gol yememekti” diye konuştu.

İkinci yarıda rakibin performansı düşeceğini düşünerek tatktik geliştirdiklerinin altını çizen Halilhodziç, “Biz de defansif anlamda maça iyi hakim olduk. Normal olmayan ise ikinci yarıda yakaladığımız birçok gol fırsatını değerlendiremememizdi” ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin Cardozo’nun yedek başlamasının nedenini sorması üzerine ise Boşnak teknik adam “Oynamaması tamamen taktik bir karar. 3 gün sonra bir maçımız daha var. Birçok oyuncumuz kondisyon açısından hazır değil. O nedenle maçlarda oyuncuları değiştirmek zorunda kalıyorum” yanıtını verdi.

Bu arada maçın 19. dakikasında sol arka adalesinden sakatlanan Aykut Demir’in durumuyla ilgili çekilecek MR’ın ardından bilgi verileceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:23:02,