SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker, 23-26 Eylül tarihlerinde takımların sezon öncesi mücadele ettiği ciddi hazırlık turnuvalarından biri olarak kabul edilen “Gloria Cup”a katılacak.

“Gloria Sports Arena” sponsorluğunda düzenlenecek turnuvada karşılaşmalar, Ülker Sports Arena’da oynanacak. Turnuvada Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker’in yanı sıra Rusya’dan CSKA Moskova, Yunanistan’dan Olympiakos, Sırbistan’dan Kızılyıldız Telekom ve İspanya’dan Unicaja Malaga yer alacak.

İspanya’da düzenlenecek 2014 FIBA Dünya Kupası sonrası, kulüp takımlarının lige hazırlık sürecinde çok önemli yere sahip olan organizasyon, altı takımın katılımıyla iki grup halinde gerçekleştirilecek. Gruplarında ilk sırayı alacak takımlar, turnuvada final oynamaya hak kazanacak. Gruplarda ikinci ve üçüncü sıraları elde edecek ekipler ise karşılıklı eşleşerek klasman maçları oynayacak.

Diğer yandan, dünyaca ünlü Ukraynalı grup Red Foxes’ın danslarıyla renk katacağı ve dört gün sürecek “Gloria Cup”ın biletleri, 31 Ağustos Pazar günü Biletix’ten satışa sunulacak.

“Gloria Cup”ta gruplar ve maç programı şu şekilde:

A Grubu: Anadolu Efes (Türkiye), Olympiakos (Yunanistan), Unicaja Malaga (İspanya)

B Grubu: Fenerbahçe Ülker (Türkiye), CSKA Moskova (Rusya), Kızılyıldız Telekom (Sırbistan)

23 Eylül Salı: 18.00 Anadolu Efes – Olympiakos 20.15 Kızılyıldız Telekom – CSKA Moskova

24 Eylül Çarşamba: 18.00 Unicaja Malaga – Anadolu Efes 20.15 Kızılyıldız Telekom – Fenerbahçe Ülker

25 Eylül Perşembe: 18.00 Olympiakos – Unicaja Malaga 20.15 Fenerbahçe Ülker – CSKA Moskova

26 Eylül Cuma: 15.45 Beşincilik maçı 18.00 Üçüncülük maçı 20.15 Final maçı