SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan’ın sevkindeki ilginç ayrıntı!

Süper Kupa maçı sırasında Felipe Melo ile yaşadığı gerginlik ve sonrasında 'sokak köpekleri' sözleriyle gündeme oturan Volkan Demirel'in PFDK'ya sevkedilmesindeki ilginç detay dikkatleri çekti.

Güncellenme: 13:31, 27/08/2014
Volkan’ın sevkindeki ilginç ayrıntı!

Süper Kupa maçında yaptıkları ve sonrasındaki “sokak köperleri” açıklamasıyla Türk futbolunun gündemine oturan Volkan Demirel TFF Hukuk Müşaverliği tarafından PFDK’ya sevk edilirken şimdi gözler alacağı cezaya çevrildi…

O EL HAREKETİNDEN SEVK YOK

Sporx’in haberine göre; Maçın temsilci raporlarının yanı sıra görüntüleri incelenen Volkan Demirel’in sevkiyle ilgili en çarpıcı gelişme Fenerbahçe kalecisinin elini kasıklarına götürdüğü el hareketinden dolayı PFDK’ya sevkine gerek görülmemesi oldu.

TFF Hukuk Müşavirliği yapılan incelemede o el hareketiyle ilgili sevke gerk görmemesine karşılık Volkan Demirel’i yaptığı açıklamalardan dolayı kamuoyunun beklentilerinin aksine “sportmenliğe aykırı açıklamalar” yerine TFF Disiplin Talimatının 41. maddesi kapsamında yer alan “hakaretten” kurula sevk etmesi dikkat çekti.

MUHTEMEL CEZA 4 MAÇ

Volkan Demirel bu sevkle 2 ile 5 maç men cezası tehlikesiyle karşı karşıya kalmış oldu. Sarı-lacivretli file bekçisinin yaptığı bu açıklamaların ağırlığı ve tekrarı nedeniyle PFDK’nın cezayı alt sınırdan uzaklaşarak vereceği öğrerildi. Bu durumla Volkan Demirel 3 ile 5 kaç arasında bir ceza tehlikesiyle karşı karşıya kalırken çıkacak cezanın 4 maç men cezası olma ihtuimali ağırlık kazandı.

VOLKAN KARABÜK MAÇINDA OYNAYABİLİR !

Kaleci Volkan Demirel’in PFDK’ya sevkindeki bir başka ilginç detay milli kalecinin tedbirsiz olarak sevk edilmesi oldu. Bu da yarın (perşembe günü) toplanacak olan PFDK’nın savunmanın gelmemesi veya kararın verilememesi halinde Volkan Demirel’in ligin ilk haftasında oynanacak olan Karabükspor müsabakasında kaledeki yerini almasını sağlayacak.

Bu durumda Volkan Demirel’le ilgili karar önümüzdeki hafta PFDK’nın salı günü yapacağı toplantıda verilecek. Volkan’a ceza verilmesi halinde milli kalecinin cezası deplasmanda oynanacak olan Trabzonspor maçıyla birlikte başlamış olacak.