SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Kupa'da Fenerbahçe'ye penaltılarda yenilen Galatasaray'da ortaya konulan futbol endişe yarattı. İzmir'de Fenerbahçe maçı öncesi kampa moral ziyareti yapan ve ardından Yunan Adaları'na tatile giden Başkan Ünal Aysal'ın televizyondan izlediği maçta takımın performansını beğenmediği ve önemli kararların önümüzdeki günlerde alınacağı belirtildi.

Milliyet’in haberine göre; 4. yıldız için ayrı bir önem taşıyan bu kritik sezon öncesi takımın performansı endişe yaratırken bir an önce Florya'ya gerekli desteğin verileceği belirlendi.

KESENİN AĞZI AÇILIYOR

Bu çerçevede özellikle transfer konusunda Teknik Direktör Cesare Prandelli'nin taleplerinin yerine getirilmesi için gereken fedakârlığın yapılması kararlaştırıldı. Prandelli'nin İzmir'de de transfer konusundaki taleplerini maçtan önce ve sonra yöneticilere ve Başkan Ünal Aysal'a bir kez daha aktardığı ortaya çıktı. İtalyan teknik adamın maçtan önce kampa gelen Aysal'a “Forvet ve stoper eksiğimiz beni endişelendiriyor” dediği ifade edildi. Prandelli'nin maçtan sonra dönüş yolunda yöneticilere yine bu yönde dert yandığı kaydedildi. UEFA baskısı yüzünden ekonomik hareket etmek zorunda olan Başkan Aysal ve yönetimin yapılacak takviyeler için kesenin ağzının açılması konusunda fikir birliğine vardıkları kaydedildi.

Cim-Bom'da forvet ve stoper takviyesi ile beraber sağ bek konusunda da çalışmalar yapılabileceği bildirildi. Ayrıca yabancı kontenjanında sorun yaşanmaması için Eboue, Dany ve Ontivero ile yolların en kısa sürede ayrılması için harekete geçileceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:08:18,