SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Kulübü bünyesinde yeni kurulan Basketbol Takımı için Antrenör Şemsettin Baş ile sözleşme imzalandı.

Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde konuşan amatör şubelerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sezer Sezgin, Baş’ın Tofaş ile A Milli Basketbol Takımının efsane oyuncularından biri olduğunu söyledi.

Basketbolda da başarılı olmak istediklerini belirten Sezgin, “Hedefimiz, Bursaspor markasına yakışır şekilde mücadele etmek. 3. Lig’den başlayacağız. Adım adım Türkiye Basketbol Ligi’ne çıkmayı hedefliyoruz. Bütçemizin yüzde 90’lık kısmını sponsorlardan karşılayacağız. Yüzde 10’unu Bursaspor karşılayacak. Bu rakam 550 ila 600 bin lira arasında olacak” diye konuştu.

Baş ise yeşil-beyazlı kulüpte göreve getirilmekten mutluluk ve gurur duyduğunu anlattı.

Önceki sezonlarda bir dönem Tofaş forması giydiğini hatırlatan Baş, şunları kaydetti:

“Bursa bana çok şeyler kattığı için bu görevi borç biliyorum. Bu borcu ödemek için görevi kabul ettim. Yolumuz çok uzun, zorlu, zamanımız dar ama inşallah sene sonu bunu şampiyonlukla taçlandırıp Bursaspor’u layık olduğu yerlere çıkarmak istiyoruz. Kadromuzu kurarken karakteri sağlam oyuncuları tercih edeceğiz. Rakiplerimizin hepsi antrenmanlarına başladı. Biz daha transfere bile başlamadık ama tecrübemizi ve birikimimizi aktararak burada da başarılı olacağımıza inanıyorum. Uzun vadede altyapılarımızı da oluşturarak basketbol şubesini bir sporcu fabrikası yapmak istiyoruz.”

Daha sonra Baş, kendisini Bursaspor’a bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Yayınlanma Tarihi:16:04,