SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Fenerbahçe’nin kazandığı TFF Süper Kupası karşılaşmasında sonrasında Galatasaray’ı yerden yere vurdu. Uluç’un eleştirilerinden Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve takımın hocası Cesare Prandelli de nasibini aldı.

İşte Uluç’un yazısından bir bölüm;

Eğer başlıkta yerim olsaydı, tamamı “Bu Galatasaray kümede kalmaya oynar. Zaten öyle oynadı” olurdu.. Şu istatistiklere bakar mısınız?.. Topa sahip olma: Fener yüzde 60, G.Saray yüzde 40. İsabetli pas: Fener 500, G.Saray 295. Şut: Fener 16, G. Saray 5. Kaleyi bulan şut: Fener 7, G.Saray 1. Korner: Fener 12, G.Saray 3. Maçın en iyi adamı ödülü: Galatasaray Kalecisi Muslera!..

Bu istatistiklere ancak, Şampiyonluğa oynayan bir takımla, beraberliğe razı, ligin alt sıralarındaki bir takımın maçında rastlanır. Galatasaray, daha lig başlamadan bitik ve umutsuz görünüyor.. Baş sebebi geçen hafta yazdık.

Prandelli!.. Ya Prandelli kafayı değiştirmeli, ya da Galatasaray Prandelli’yi.. Yoksa ligin üçüncü haftasında tribünler “Başkan gitsin, Reis kalsın” diye tempo tutmaya başlar.. Reis, Sabri..

Fenerbahçe önünde izlediğimiz Galatasaray’da bir Sabri yoktu…

*Yazının tamamını Sabah gazetesinden okuyabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:09:27,