SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uruguaylı yıldız Luis Suarez, Barcelona’nın hayallerindeki kulüp olduğunu belirtirken, öncesinde gelen her teklifini reddettiğini itiraf etti.

Goal.com’un haberine göre Liverpool’dan 81 milyon avro bonservis bedeliyle transfer edilen Uruguaylı, başta Real Madrid olmak üzere adı birçok kulüple beraber anılıyordu.

Camp Nou’da Lionel Messi ile beraber oynamanın uzun zamandır hayallerini süslediğini söyleyen Suarez,Barca Fans‘a verdiği demeçte, “Barcelona benimle ilk olarak temasa geçtiğinde bir an bile tereddüt etmedim. Çünkü bu benim hayalim, bu benim en büyük arzumdu. Diğer herkesi reddettim çünkü ben buraya aittim.” şeklinde konuştu.

Basamaklarını teker teker tırmandığına dikkat çeken golcü oyuncu, “Avrupa’da uzun yıllar oynuyorum. Önce Ajax sonra Liverpool… Şimdi de kariyerimin zirvesindeyim. Çünkü dünyanın en iyi takımına geldim. Onları uzun süredir izliyordum ve izlerken gerçekten zevk alıyordum. Şimdi onlarla aynı saftayım.” dedi.

Dünya Kupası’nda Giorgio Chiellini’yi ısırdığı gerekçesiyle FIFA tarafından 4 ay ceza alan Suarez, Ekim ayının sonuna kadar Barcelona ile resmi bir maça çıkamayacak.