SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray istemedi Terim sahip çıktı!

Süper kupa finalini izledikten sonra takımla dönmeyi düşünen Albayrak, “muhalefettesin” diye geri çevrildi. Olayı öğrenen Terim arayıp “Bizim uçağa bekliyoruz” dedi.

Güncellenme: 08:46, 27/08/2014
G.Saray istemedi Terim sahip çıktı!

Galatasaray eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak'ın yönetim tarafından takım uçağına alınmaması sarı kırmızılı camiada tartışma yarattı.

Peki, camiayı şoke eden bu olay nasıl gerçekleşti?

Hürriyet’in haberine göre; krizin tüm detayları ve perde arkası…

Abdurrahim Albayrak, Süper Kupa finali için cumartesi günü İzmir'e geldi. Planı, pazartesi akşamı Manisa'ya geçip Galatasaray'ı izlemekti. Bileti de hazırdı. İstanbul'a dönüş uçak biletini ise almamıştı. Düşüncesi final maçı sonrası takımla birlikte dönmekti.

Albayrak, idari menajer Cenk Ergün'ü aradı. Takımla dönme arzusunu iletti. Aldığı yanıt şu oldu:

“Hocanın bir kararı var. Takım dışından kimseyi uçağa almak istemiyor. Ama yine de yönetime bir soralım, sizin için özel bir durum olabilir mi?”

MADEM PRANDELLİ İSTEMİŞ…

Sonrasında da yöneticilerin, “Abdurrahim'e söyleyelim, hocanın kararına saygı duysun” dediği haberi geldi. Bu yanıt üzerine Albayrak, konuyu gündeminden çıkardı. Ancak ertesi gün Galatasaray kafilesi İzmir'e geldiğinde, takım uçağındaki kalabalık, Albayrak'ı sarsmaya yetti. Çünkü uçakta futbolcular ve yöneticilerin dışında bir çok kongre üyesi ve taraftar da vardı. Herkesin bindirildiği takım uçağının kendisine özellikle kapatıldığı izlenimini aldı.

Yine de telefon edip olayı net olarak anlamak istedi. Soruları karşısında karşı tarafta kısa bir sessizlik oldu. Albayrak anlayacağını anlamıştı, telefonu kapattı, şoke olmuştu.

ÖZKAN OLCAY'DAN ŞOK SÖZLER

KARARINI verdi. Süper Kupa finalini izlemek için Manisa'ya gitmeyecekti. Valizlerini topladı ve biletini aldı. Ancak İzmir'den ayrılmadan önce otele giderek takıma başarı dilemek ve 2. başkan Özkan Olcay ile konuşmak istedi. Olcay'a uçak krizini anlatan Albayrak, aldığı karşılıkla bir kez daha sarsıldı: “Bu bir bayrak yarışı Abdurrahim. Siz muhalefetsiniz. Lütfen alınma.”

Eski yönetici, “Ne muhalefeti? Ben her zaman Galatasaray'ın hizmetinde değil miyim? Takıma ne zararım olabilir” diyerek oteli terketti.

BURADA DAHA FAZLA KALAMAM

Albayrak, olay yayılmasın diye iki kişi dtışında kimseye konuşmamıştı ancak Fatih Terim, konuyu öğrenmişti. Hemen eski mesai arkadaşını arayıp Albayrak'ı Futbol Federasyonu uçağına davet eden Terim, “Abdürrahim, olayı duydum ve çok üzüldüm. Biz maçtan hemen sonra İstanbul'a döneceğiz. Sen de bizimle gel. Federasyon uçağına bekliyoruz” dedi.

Ancak moralsiz Abdurrahim Albayrak, Terim'e teşekkür etti ve maç sonunu bekleyemeyeceğini bildirip İzmir'den ayrıldı.