SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Uruguaylı filebekçisi Fernando Muslera, GS TV’ye açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe oynanan olaylı derbide maçın adamı seçilen Muslera, Fenerbahçe taraftarına neden teşekkür ettiğini açıkladı.

İşte tecrübeli isimin açıklamaları;

“Buraya geldiğim ilk günden beri söylüyorum. Galatasaray taraftarı gibi bir taraftar görmedim. Roma-Lazio derbilerinde de bulundum ama orada bile böyle taraftar yoktu. Her zaman maça hazır bir taraftar. Bu benim için çok önemli, çok iyi bir taraftar kitlemiz var”.

“ŞANS YANIMDA DEĞİLDİ”

“Fenerbahçe maçı bizim için güzel bir maçtı, kıran kırana geçti ve 0-0 bitip uzatmalara gitti. Güzel kurtarışlar da yaptım ve maç penaltılara gitti. Penaltılar biraz şansa ilerliyor, maalesef şans yanımızda değildi ama güzel heyecan verici bir maçtı. Herkes her şeyini verdi. Benim için de güzel bir maçtı ama şanssızlık oldu”.

“Penaltılarda şans mı şans değil mi bilmiyorum ama aniden karar alıyorum ve oraya atlıyorum. Oraya atladığımda top da oraya gelirse yarı yarıya kurtarılmış bir penaltı oluyor. Ama kararsızlık olursa iyi bir şey olmaz. Penaltıları çok seviyorum, bir tane en azından kurtarırım diyorum. Arkadaşlarım hataya düşer mi bilmiyorum ama ben penaltıları seviyorum”.

“F.BAHÇE’YE TEŞEKKÜR ETMEK ZORUNDAYDIM”

“Maçın adamı seçildiğimde baktım ki Fenerbahçe taraftarı da beni alkışladı. Kendimi gururlu hissettim. Galatasaray’da oynuyorum ve Fenerbahçe taraftarı beni alkışlıyorsa bu benim için gurur vericidir. Teşekkür etmek zorundaydım onlara. Bu kadar kıran kırana geçen bir derbide beni alkışlayınca sonsuz minnettar oldum ve teşekkür ettim”.