SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin penaltılar sonunda ezeli rakibi Galatasaray’ı 3-2 mağlup ederek Süper Kupa’ya uzandığı karşılaşmanın yankıları sürüyor.

 

Özellikle penaltı atışları sırasında sergilediği tavırlar nedeniyle büyük tepki toplayan Volkan’ın 9 maç ceza alması gündemde. Karşılaşmanın ardından Felipe Melo ile ilgili sözleri büyük tartışma yaratan tecrübeli kalecinin, sosyal medyaya sızan bir görüntü ortalığı karıştırdı. Volkan’ın Galatasaraylı futbolculara doğru yaptığı ‘Tombala’ işareti, milli kalecinin başına bela açabilir.

TFF Hukuk Kurulu, hakemin raporlarına yansımayan harekete görüntüleri delil sayarak ceza verebilir. Volkan’ın yaptığı ‘Tombala’ işaretine soruşturma açılması halinde, başarılı file bekçisi 1-3 maç arası ceza alabilir. Karşılaşmanın ardından Melo ile ilgili yaptığı yorumlar da, Disiplin Talimatı gereği sportmenliğe aykırı açıklama olarak nitelendirileceği için Volkan’a 2-6 maç arası men cezası olarak geri dönebilir.

Böylece Volkan, iki farklı eylemden en alt limitte ceza alırsa 3 maç, en üst limitten ceza alırsa 9 maç takımını yalnız bırakabilir.