SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin milli kalecisi Volkan Demirel, TFF Süper Kupa maçında Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo ile yaşadıkları olayları doğru bulmadığını belirterek, “Tasvip etmiyoruz hiçbir şekilde. Ama ben, bana bir şey yapılmadığı takdirde kimseye bir şey yapmam. Bana bir şey yapılıyor ki, ben de bunun karşılığında bir şeyler yapıyorum” dedi.

TFF Süper Kupa maçında penaltı atışları sırasında Felipe Melo ile gerginlik yaşayan ve maçın ardından, “Belediye gereksiz sokak köpeklerini zehirlesin. Yoksa bana kalacak bu iş. Ben de ceza alırım diye korkuyorum” şeklindeki demeciyle tepki çeken Volkan Demirel, FBTV’ye açıklamalarda bulundu.

Futbolcuların saha içinde yaşadıklarının pek bilinmediğini dile getiren tecrübeli kaleci, şöyle konuştu:

“Oraya çıkışımızı ve maçtan önce neler yaşadığımızı, maç içerisinde neler yaşadığımızı, atmosferi, stresi, gerginliği her şeyi… Her maçta bu tarz şeyler olabiliyor. İsimler değişebiliyor. Bazen ve genelde aynı futbolcular, ben de dahilim buna. Çünkü ben işimi hırsımla karakterimle ve taraftarlığımla yapan bir insanım. O yüzden de bazı şeyler bana saha içerisinde ağır gelebiliyor. Ben de bunlara bir şekilde cevap vermek zorunda hissediyorum kendimi. Melo ile yaşadıklarımız doğru değil. Tasvip etmiyoruz hiçbir şekilde. Ama ben, bana bir şey yapılmadığı takdirde kimseye bir şey yapmam. Bana bir şey yapılıyor ki, ben de bunun karşılığında bir şeyler yapıyorum.”

Volkan Demirel, Melo’nun, kaçırdığı penaltı sonrasında sarı-lacivertli taraftara doğru koşarken kendisine engel olduğunu savunarak, “Mesela ben penaltı kaçtıktan sonra taraftarıma doğru koşarken önüme engel koyuyor. Bunu bazıları, ‘Volkan, Melo’nun üstüne çıktı, seviniyor’ diye yorumlayabiliyor. Böyle bir şey olamaz. Maç içerisindeki hareketleri, takım arkadaşlarıma davranışları, bu bir değil, iki değil, üç değil, dört değil, beş değil…” ifadelerini kullandı.

Maçtan sonra yaptığı açıklamanın konuyla ilgili olduğunu vurgulayan Volkan Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hiç kimse üstüne alınmasın veya hiçbir yer, hiçbir kurum üstüne alınmasın. Ben de bir hayvan severim. Benim de köpeklerim var. Benim de köpeklerle bağım çok sağlamdır. Yani çok severim. Ama oradaki ifadelerim bir kişiye odaklıydı. O kişi de zaten seviyor kendini o şekilde ifade etmeyi. O yüzden benim ona bu şekilde söylemem farklı yerlere çekilmesin. Benim tek üzüldüğüm o. Yoksa ben hep söylediklerimin arkasındayım.”

Soma’daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin yakınlarına destek amacıyla yapılan karşılaşmada yaşananların güzel olmadığını söyleyen milli kaleci, “Biz oraya Soma için gittik. Umarım da faydamız, ufak da olsa bir yararımız dokunmuştur, ufak da olsa onlara mutluluk, onların yüzlerinde bir gülümseme hissettirmişizdir. Bunu başarabildiysek, bu bize mutluluk verir. Tabi ki bu taraftan bakıldığında bu tarz şeyler futbolda güzel değil ama her derbi maçından sonra bu tarz şeyler konuşuluyor, yaşanıyor. Bunlar oluyor futbolda. Fazla da abartmaya, büyütmeye gerek yok. Bunlar futbolun içinde olan şeyler” değerlendirmesinde bulundu.

“Sezona kupayla başlamak anlamlı oldu”

Volkan Demirel, Galatasaray’ı penaltı atışları sonucunda yenerek kazandıkları TFF Süper Kupası’nın önemli olduğunu vurgulayarak, sezona böyle bir kupa ile başlamanın çok anlamlı olduğunu söyledi.

Fenerbahçe’nin bu kupaya ihtiyacı olduğunu düşündüğünü dile getiren Demirel, “Son iki sezondur alamadığımız bir kupaydı. Bu iki sezonda da cezalı ve sakat olduğum için oynayamamıştım. Bu maçta oynamak nasip oldu ve kupayı penaltılarla güzel de bir galibiyetle noktaladık” diye konuştu.

Karşılaşmada takım olarak iyi mücadele ettiklerini anlatan tecrübeli kaleci, sözlerini şöyle tamamladı:

“Belki maç daha da erken bitebilirdi ama girdiğimiz pozisyonlarda golü atamadık. Çok pozisyona girdik ve karşılığında hiç pozisyon vermedik diyebilirim. Net bir pozisyonları yok. Çok iyi mücadele ettik ve özellikle defans hattımız çok iyi oynadı. Tebrik ederim. Tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Önemli bir sezon. Hedefimiz ve amacımız belli. Bu sezona bir adım önde girmek, kupayla girmek her anlamda bize yazılan bir artıdır. Ben bu kupanın tüm takıma, camiamıza ve taraftarlarımıza armağan olmasını diliyorum.”

Bu arada Volkan Demirel’in yaptığı açıklamanın, kulübün internet sitesinde milli kalecinin köpeklerle çektirdiği fotoğraflarla yayımlanması dikkati çekti.

Yayınlanma Tarihi:20:01,