SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’den 59,7 milyon sterlin karşılığında Manchester United’a transfer olan Arjantinli futbolcu Angel Di Maria, son 4 sezondur formasını giydiği İspanyol kulübünü suçlayan açıklamalar yaptı.

Marca gazetesine yolladığı mektupta, Real Madridliler’e hitaben bir yazı kaleme alan Di Maria, “Üzücü bir şekilde bugün ayrılma sırası bana geldi. Fakat bir şeye açıklık getirmek istiyorum ki; gitmek asla benim arzum olmadı. Çalışan her insan gibi kendimi geliştirmek istedim. Şampiyonlar Ligi’ni kazandıktan sonra yönetimden bir jest gelir umuduyla Dünya Kupası’na gittim ama bu jest hiç gelmedi. Üzücü bir şekilde, bazıları için doğru futbolcu ben değildim” dedi.

Real Madrid’de sezon başına 3.5 milyon avro olan ücretini az bulduğu ve 8 milyona çıkarılması talebi kulüp yönetimince kabul edilmediği için Real Madrid’ten ayrıldığı yönündeki iddialara da cevap veren Di Maria, “Benim için değerli olan çok fazla şey var ve bunların çoğu maaşımla ilgili değil” ifadelerini kullandı.

Arjantinli futbolcu, 4 yıl boyunca Real Madrid formasını giymekten büyük onur duyduğunu, şimdi yeni bir tarih yazmak için dünyanın başka bir büyük kulübüne gittiğini belirtti.

Mektubunda “Real Madrid’de saha içinde ve dışında eğer birilerini kırdıysam onlardan özür dilerim” diyen Di Maria, “Hiç kimseye önyargılı yaklaşmak gibi niyetim olmadı. Bu forma için her zaman sanki son maçımmış gibi ter döktüm. Bazen iyi bazen de kötü sonuçlar aldık ama her zaman her şeyimi verdim” diye yazdı.

Real Madrid’e iyi bir sezon dileğinde bulunan Di Maria, kendilerine gösterilen ilgiden dolayı, eşi ve kızıyla birlikte tüm İspanya’ya teşekkürlerini iletti.

Yayınlanma Tarihi:21:17,