SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

TFF Süper Kupa finalinde Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbi karşılaşması, UEFA’nın resmi sitesinde de yer buldu.

 

İki ezeli rakibin de yeni teknik direktörleri ile ilk maçlarına çıktıkları vurgulanan yazıda “İsmail Kartal ve Cesare Prandelli, takımlarının son durumunu görme fırsatı buldu. İki teknik adam da karşılaşmadan olumlu derseler çıkarmaya çalışacak” değerlendirmesi yapıldı.

Fenerbahçe’nin Galatasaray’a göre daha iyi oynadığını belirtilen yazıda, sarı-lacivertli ekibin aradığı golü 120 dakikada bulamadığı ancak Kadlec’in vuruşu ile rakibini 3-2 mağlup ederek kupaya uzandığı yer aldı.

 

İki teknik adamın görüşlerine de yer verilen haberde İsmail Kartal’ın “Takımın oyunundan memnunum. Futbolcularım tüm isteklerimi yerine getirdi. Birçok gol fırsatı yakaladık ve rakibimize neredeyse hiç pozisyon vermedik” görüşlerine yer verildi.

Site, Prandelli’nin “Çok organize bir takıma karşı mücadele ettik. İstediğimiz oyunu sahaya sergileyebilmek için zaman ihtiyacımız var. Penaltılarda ise şansa ihtiyacınız var. Ne yazık ki şans bizden yana değildi” açıklamalarına da yer verdi.

Site, karşılaşmada yaşanan gerilimlere ve tribün olaylarına ise değinmedi. Karşılaşmanın gelirinin Soma’da hayatını kaybeden işçilerin ailelerine bağışlanacağı ile ilgili de bilgi verilmedi.

Yayınlanma Tarihi:11:51,