SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tesbihli TFF Başkanı

26 Ağustos 2014

SÜPER Kupa Finali, Soma'da meydana gelen maden faciasında hayatlarını kaybeden işçilerin ailelerine yardım amacıyla Manisa'da oynandı. Düşünce güzel fakat eğer bunun amacı maden faciasında şehit düşen kişilerin ailelerine bağışta bulunulmasıysa, müsabaka neden 40 kilometre uzaklıktaki İzmir Atatürk Stadı'nda oynanmadı? İzmir'deki hasılatın, Manisa'da toplanan miktardan daha fazla olacağı kesindi. TFF'nin aldığı bu karar tamamen yanlıştı. Ama seçimle değil, iktidar desteğiyle göreve gelenler, o iktidara yaranmak için kupa finallerini onların isteği doğrultusunda belirler. Bu yanlış kararı veren federasyonun başkanının şeref tribününde elinde tesbihle maç izlemesi Türk Milleti'ne karşı yapılmış bir saygısızlıktır.

MAÇA gelecek olursak; Fenerbahçe, özellikle maçın ilk bölümünde sergilediği performansla kuşkusuz tüm sarı-lacivertli taraftarları memnun etti. Sağ tarafta Gökhan ve Kuyt, tüm ataklarda başrol oyuncuları oldular. Meireles ise attığı paslarla adeta Chelsea'deki günlerinden esintiler sundu. Sarı-lacivertlilerin ilk yarıdaki temposu, ikinci 45'te biraz düştü ama yine de net pozisyonları üreten taraf onlardı. Emre'nin oyundan çıkması ise hataydı. Orta sahadaki direncin düşmesi, Galatasaray'ın uzatma dakikalarında Olcan ve Bruma ile daha hareketli görüntü sergilemesini beraberinde getirdi. Galatasaray ise Muslera haricinde çok kötüydü. Prandelli'nin takıma kendi sistemini empoze etmesi zaman alacak gibi.

SONUCU penaltılar belirledi. Melo'nun penaltıyı kaçırmasından sonra Volkan'ın yaptığı hareketi yadırgadım. Sevinebilirsin ama böyle bir reaksiyon vermeye hakkın yok. Melo'nun da kambura yatması doğru değildi.

BİR çift laf da tribünler için söyleyeceğim. Stada meşale ve yabancı madde sokmak her yerde yasak. Ama bizde bu çirkinliğin önüne bir türlü geçilemiyor. Böyle anlamlı bir gecede o meşaleler nasıl içeri alınır? Soma'da yaşanan maden faciasında yakınlarını kaybedenlerin, maddi-manevi zarar görmüş yurttaşlarımızın yaralarını saralım derken; her iki takım futbolcularına, her türlü yabancı madde fırlatılması bu maça hiç yakışmadı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek