SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabri Sarıoğlu ve Emmanuel Eboue’yi yeni sezonda düşünmeyen Galatasaray, sağ beke yerli futbolcu arayışlarını sürdürüyor.

 

Uzun süredir sarı-kırmızılı yönetimin gündeminde olan Tarık Çamdal ile ilgili bugün yeni bir gelişme yaşandı. Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan’ın “Satmaktan vazgeçtik” demesinin aksine kulübün Asbaşkanı Mehmet Akman’dan farklı bir açıklama geldi. Radyospor’a konuşan Akman, Galatasaray ile yeniden temasa geçtiklerini söyledi.

Tarık dosyasını kapatmadıklarını söyleyen Akman “Hiç bir futbolcu vazgeçilmez değil. Bugün istenilen rakamları verdiğiniz zaman her futbolcuyu alma şansına sahipsiniz. Temaslar devam ediyor” dedi. Galatasaray’ın daha önce kendilerine resmi teklif yapmadığının da altını çizen Akman “Galatasaray, Tarık Çamdal’ı kadrosuna katmak istiyorsa, ciddi biçimde masaya oturulur. Yapılacak öneriyi biz de değerlendiririz. Son zamanlarda Galatasaray’dan resmi yetkililer bizimle temas kurmaya başladı” açıklamasında bulundu.

 

Tarık ile Galatasaray dışında başka kulüplerin de ilgilendiğini belirten Akman “Beşiktaş ve Trabzonspor ile Alman Bundesliga 1 ekiplerinden iki takım Tarık Çamdal’ı transfer etmek istiyor. Kapılar kapanmış değil. Ama artık transferin sonuna geliyoruz. Biz de kadromuzu korumak isteriz. Tarık kadromuzun önemli bir parçası” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:10,