SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’nin son kazananı Real Madrid’de futbolcular, bu sezonki hedeflerinin kupayı yine kaldırarak, üst üste Şampiyonlar Ligi’ni kazanan ilk takım olmak olduğunu söyledi.

Real Madrid’in yeni formasının tanıtımında konuşan takım kaptanı İker Casillas, “Kupayı tekrar kazanmak çok zor. Hiçbir kulüp bunu başaramadı. Ama biz, geçen yıldan daha heyecanlı ve arzuluyuz. Çok iyi bir kadromuz var ve yeni transferlerle gösterişli bir takıma sahibiz. Şampiyonlar Ligi’ni 11. kez kazanmayı umuyoruz” dedi.

Xabi Alonso da “10. Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak için uzun yıllar mücadele ettik ve kazandıktan sonra bunun zevkine vardık. Hedefimiz kupayı tekrar kazanmak. Eğer bu zamana kadar kimse arka arkaya kazanamadıysa bunun bir sebebi vardır. Ama biz, kazanmak için yola çıkacağız” diye konuştu.

Real Madridli diğer bir futbolcu Gareth Bale de “Uzun yıllar denedikten sonra Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak hepimiz için mükemmel bir şeydi. Ama artık geleceğe bakmalı. Şampiyonlar Ligi’ni tekrar kazanmayı ve tarih yazmayı denemeliyiz. Real Madrid gibi bir kulübün üzerinde her zaman büyük baskı var ama biz baskıyı seviyoruz. Bu yıl da tüm kupaları kazanmaya çalışacağız” ifadesini kullandı.