SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Tam 13 yıl giydiği Chelsea formasına, bu sezon ABD Ligi takımlarından New York City’ye transfer olarak veda eden Frank Lampard, bir önemli karar daha verdi.

 

Manchester City’ye kiralık olarak gönderilen 36 yaşındaki yıldız futbolcu, İngiltere Milli Takımı’nı bıraktığını açıkladı. 106 kez giydiği milli formaya veda etmenin zor olduğunu söyleyen yıldız futbolcu “Son Dünya Kupası’ndan sonra uzun uzun düşündüm. Artık milli takım kariyerime nokta koymanın vakti geldi. Bu kararı almak benim için kolay değildi” açıklaması ile İngiltere Milli Takımı’na veda etti.

İngiltere forması giymekten her zaman büyük gurur ve onur duyduğunu sözlerine ekleyen Lampard “Milli takım forması ile oynadığım her dakikadan büyük keyif aldım. Ancak artık kariyerim farklı bir yönde ilerliyor. ABD’ye transfer olmamdaki en büyük neden aileme daha fazla vakit ayırabilmekti. İngiltere Milli Takımı’nı da bu yüzden bırakıyorum” şeklinde konuştu.

 

Gençlerin önünü açmak gerektiğini de sözlerine ekleyen yıldız futbolcu “Roy Hodgson genç kuşağa fırsat veriyor. Umarım bundan vazgeçmez. Oldukça yetenekli bir jenerasyon yakaladık. Bu gençler biraz tecrübe kazanırlarsa İngiltere’yi başarıya taşıyabilirler. Artık bir taraftar olarak destekleyeceğim İngiltere Milli Takımı’na Avrupa Şampiyonası yolunda başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.