SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Prandelli’den gönderme!

TFF Süper Kupa maçında Fenerbahçe'ye penaltı atışları sonucunda mağlup olan Galatasaray'ın teknik direktörü Cesare Prandelli, "Penaltılara kaldığınızda şans gerekiyor, şans bize bu akşam gülmedi" dedi.

Güncellenme: 00:48, 26/08/2014
Prandelli’den gönderme!

Prandelli, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, müsabakada çok savaştıklarını ve maçın fair play çerçevesinde geçtiğini kaydetti. Şampiyon bir takıma karşı oynadıklarını ifade eden Prandelli, “Uzun zamandır birlikte oynuyorlar ve aynı şekilde oynamayı biliyorlar. Biz de karakterimiz gösterdik ama eksiklerimiz var, bunu zamanla gidereceğiz ve daha iyi olacağız” dedi.

Kulüp başkanı Ünal Aysal’ın transfer için çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Prandelli, “Başkanımız takım için çalışıyor biz de onu bekliyoruz. Penaltılara kaldığınızda şans gerekiyor, şans bize bu akşam gülmedi” dedi.

Prandelli, çok özel bir derbinin geride kaldığını belirterek, “Her iki takımın taraftarı da 2 saat öncesinde şarkılar söylemeye başladı. Çok güzel bir atmosfer oldu bizim için” diye konuştu.

Sneijder’in yapabileceği en iyi şeyleri yaptığını kaydeden Prandelli, Muslera’nın hem kalitesini gösterdiğini hem de fair play hareketleriyle ön plana çıktığını ifade etti.

Prandelli, organize bir takıma karşı oynadıklarını tekrarlayarak, 2 değişiklik yaptıktan sonra daha agresif oynadıklarını ancak penaltılarda şanslarının kendilerine gülmediğini söyledi.

Maçta zor duruma düştüklerini ve defansif bloğunu oturtamadıklarını belirten Prandelli, bunda orta sahanın da önemli olduğunu kaydetti.

Prandelli, kısa bir süredir Türkiye’de olduğunu ve henüz Türkçe bilmediğini belirterek, şöyle konuştu:

“O yüzden dinlediğim şarkıların ne içerdiğini bilmiyordum. Bu durumlarda her zaman iyi davranmak ve gerçekleri konuşmak gerekiyor. Atılan yabancı maddelerle ilgili bir kaç kural eksikliği olduğunu görüyorum. Takımı motive etmek için karşı tarafa saygısızlık yapmamak gerekiyor.”

Şu an için oynadıkları sistemin bu olduğunu kaydeden Prandelli, yapılacak transferlere göre gerekli değişiklikler yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:00:27,