SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Geçtiğimiz sezon özellikle ligin ikinci yarısında sergilediği performans ağır eleştirilere neden olan Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi, yeni sezona muhteşem bir giriş yaptı.

 

Geçen sezon şampiyonluğun kaçmasında en büyük pay sahibi olarak gösterilen Arjantinli yıldız, takımının Elche’yi 3-0 mağlup ettiği karşılaşmada attığı 2 golle takımını sırtlayan isim oldu. Sergilediği futbol ile göz kamaştıran Messi’nin performansındaki yükseliş 6 neden bağlandı.

Marca gazetesinde yer alan habere göre Messi’nin muhteşem performansının altında yatan gerekçeler şöyle:

1- SAKİN BİR YAZ DÖNEMİ

Geçtiğimiz sezon dünyanın çeşitli yerlerinde hazırlık dönemi geçiren Barcelona, ülke ülke gezmiş ve çok sayıda hazırlık maçı oynamıştı. Bu sezon Dünya Kupası’nda mücadele eden Messi, faklı ülkelere gitmeden yeni sezona başladı.

 

2- ASYA TURU İPTAL EDİLDİ 

Geçen sezon başında Tata Martino’nun yapılmasını istediği Asya Turu, Barcelona’nın yeni teknik direktörü tarafından iptal edildi. Enrique, bunun yerine futbolcuları fiziksel olarak hazırlamayı tercih etti.

3- SAKATLIĞINI TAMAMEN ATLATTI

Bir türlü dinlenme fırsatı bulamayan Messi, bu nedenle sık sık sakatlık problemi yaşadı. Bu sezon öncesi tatil yıldız futbolcuya yaradı ve sakatlığının etkisinden tamamen kurtuldu.

4- LUIS ENRIQUE ETKİSİ

Futbolcuların gevşemesine kesinlikle izin vermeyen Teknik Direktör Luis Enrique, takımda ipleri tamamen eline aldı. Genç çalıştırıcı, geçmiş yıllarda antrenmanlarda daha rahat bir program uygulayan futbolculara sıkı bir idman programı uyguladı.

 

5- OMUZLARINDAKİ YÜK KALKTI

Arjantin Milli Takımı ile başarı kazanamadığı için sık sık eleştirilen Lionel Messi, 2014 Dünya Kupası’nda sergilediği performans ile eleştirilere cevap verdi. Takımını finale kadar taşıyan Arjantinli yıldız, omuzlarından büyük bir yükü atmış oldu.

6-VERGİ PROBLEMİ GERİDE KALDI

İspanya Vergi Dairesi ile sıkıntı yaşayan Lionel Messi, yaz döneminde yaptığı ödeme ile bu sorunu arkasında bıraktı. Kafa olarak rahatlayan 27 yaşındaki futbolcu, tamamen futbola konsantre oldu.