SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Galatasaray’da gönderilmesi beklenen isimlerin başında gelen Nordin Amrabat’ı kadrosuna katmak etmek isteyen İspanya La Liga ekiplerinden Malaga, transfer görüşmeleri için İstanbul’a geldi.

 

Geçtiğimiz sezon kiraladıkları Amrabat’tan memnun kalan ve Faslı yıldızı yeniden kadrolarında görmek isteyen Malaga yöneticileri, Galatasaray yönetimi ile masaya oturdu. Satın alma opsiyonlu kiralama teklifi sunan Malaga, sarı-kırmızılı ekibin cevabını bekliyor.

Galatasaray yönetiminin de beklenen patlamayı bir türlü yapamayan Amrabat’ı göndermeye sıcak baktığı, açılacak yabancı kontenjanı ile stoper ve forvet mevkisine transfer yapmayı hedeflediği biliniyor. İki kulüp yöneticileri arasında yapılan görüşmelerin olumlu geçtiği ve transferin birkaç gün içinde sonuçlanması bekleniyor.

AS gazetesinde yer alan habere göre Malaga CEO’su Vicente Casado ve Sportif Direktör Mario Husillos tarafından Galatasaray yönetimine ulaştırılan teklif 1.5 milyon Euro kiralama bedelini içeriyor. İspanyol ekibi sezon sonunda ise 4.5 milyon Euro karşılığında Faslı kanat oyuncusunun bonservisine sahip olabilecek.