SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF Süper Kupa maçında Galatasaray’ı mağlup eden Fenerbahçe’nin Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, maçtan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, iyi bir maçın geride kaldığını belirterek, “Aslında biz daha hakimdik ama atamadık, bir sakatlık oldu o kadar, sezon başıdır. Galatasaray’ı da tebrik etmek lazım iyi mücadele ettiler” dedi.

 

Bir gazetecinin Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve kendisinin yaptığı açıklamaların müsabakanın önüne geçtiğini ileri sürmesi üzerine Uslu, şöyle konuştu:

“Bu sana göre öyle, böyle bir şey olmadı. Biz dostlukla ve özürle ilgili iki kelime söyledik. Bunlar maçın önüne geçmediler, yalnız bugün özellikle şahsıma küfürler oldu. Sayın valiye dedim ki bakın tedbir almazsınız bu 3-5 kişi tüm Galatasaraylılara mal oluyor. Bana sayın vali dedi ki siz de öyle, ayakta duruyordum, o zaman hep beraber otele gideceğiz şeref tribüne gelmeyeceğiz. Siz kasıtlı soru sorarsanız ben ona göre cevap veririm ama hiçbir şekilde maçın önüne geçmedi açıklamalar.”

 

Uslu, söylediğinin çok basit olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“4 gün evvel başka söyleyip, 3 gün sonra başka şey söyleyince dost olmuyor. Dostluk nedir diye izah ettik. Sayın başkan bana ‘Mahmut Uslu yanlış anladı’ demiştir. Ben de yanlış anlaşılmadığımı anlattım kendisine. Dostluk kötü günlerde olur. Biz Galatasaray ile bu yönetimden evvel, 3 Temmuz’dan evvel çok dosttuk, rakiptik. Herkes ortalama 3 senede bir şampiyon oluyor, şampiyonluklar hep gelip geçici, camialar önemidir. Galatasaray camiası çok büyük camiadır. Bana taktınız ‘sivri dilli’. Ben 18 tane dava kazandım, bana kimse dava açmadı. Ben kimseye hakaret etmedim, hoşunuza gidiyor sert konuşan, doğru konuşan… Ben kendi kulübümle ilgili konuşurum, başkasıyla ilgili konuşmam. 3 temmuz süreci için özürler olursa dostluk olur, ha olmaz yönetimler değişir.”

Yayınlanma Tarihi:09:36,