SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TÜBAD’dan Ergin Ataman’a destek

Türkiye Basketbol Adamları Derneği (TÜBAD), İspanya'da yapılacak 2014 FIBA Dünya Kupası için A Milli Takım'a başarılar dileyip, başantrenör Ergin Ataman ve ekibine güvendiklerini açıkladı.

Güncellenme: 10:51, 25/08/2014
TÜBAD’dan Ergin Ataman’a destek

TÜBAD’dan yapılan açıklamada, hazırlık dönemi ve maçlarda alınan sonuçlara bakarak bir ön değerlendirme yapmanın yanıltıcı olacağı belirtilerek, “Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği olarak Türk antrenörlerine güvenimiz sonsuzdur. Bundan sonra da istenmeyen sonuçlar olsa da bu güvenimiz devam edecektir” denildi.

Ergin Ataman ve ekibine zaman tanınması gerektiği kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Unutmayalım ki, son yılların deneyimli ve başarılı Türk antrenörlerinin, takımlarında olduğu gibi, mili takımımızda da başarılı olacakları ve kısa zaman içerisinde, gurur duyacağımız, mücadele eden, doğru ve güzel basketbol sergileyen bir takım meydana getireceklerdir. Asıl hedefin 2015 yılında olimpiyat elemelerini de içine alacak Avrupa Şampiyonası’nın olduğunu görmek gerekir. Bu nedenle TÜBAD olarak, Türk antrenörlerinin milli takımlar düzeyinde başarılı olacaklarından hiç şüphemiz yoktur. Mili takımımız kafilesine, oyuncularına, Ergin Ataman, Ufuk Sarıca ve ekibine sonsuz başarılar dilerken, onlara olan güvenimizi arkalarında hissetmelerini arzu ederiz.”