SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü ile Jolly Tur arasında, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde imzalanan sponsorluk anlaşmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, transfer çalışmalarını değerlendirdi.

 

Orman, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Fulham forması giyen Bryan Ruiz ve Norveç’in Molde kulübünde top koşturan Martin Linnes’in takıma katılıp katılmayacağı ile ilgili soruya şöyle yanıt verdi:

“İlgilendiğimiz oyuncular sadece bu iki oyuncu değil. Bunlar olmayabilir, başkaları da olabilir. İsim vermek durumunda değilim. Beşiktaş’ın bütçesine uyacak tarzda transfer yapmaya gayret ediyoruz. Yöneticiler açısından transfer yapmak esasında çok kolay bir iş. Ancak bizim işimiz, doğru transferi doğru fiyatlarla ve doğru şekilde yapmak. Süreç artık önümüzdeki hafta bitiyor. Herkeste tabii ki biraz stres oluyor. Bu ticari olarak avantajlar da getiriyor, bazı dezavantajlar da. Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

Yöneticiler Ahmet Nur Çebi ve Erdal Torunoğulları’yla birlikte transfer çalışmalarını sürdürdüklerini hatırlatan Orman, “Kamuoyunun bildikleri var, bilmedikleri var. Biz kendi işimizi yapmaya çalışıyoruz. Kamuoyu, bir tek bu isimlere takılmasın. Başka şeyler de olabilir, ticaretin gereği neyse onu yapmaya çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

“FUTBOL ŞANSI ÇOK ÖNEMLİ”

İngiltere temsilcisi Arsenal ile 27 Ağustos Çarşamba günü Londra’da oynayacakları UEFA Şampiyonlar Ligi play-off eleme turu ikinci maçıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Orman şunları söyledi:

“Rakibimiz dünyanın en büyük liglerinden Premier Lig’in en önemli kulüplerinden bir tanesi. Arsenal’ın çok önemli oyuncuları ve bütçesi var ama futbol sahada oynanan bir oyun. Takımımızın iyi bir havası var. Bu maçta futbol şansı çok önemli. Gollerin, pozisyonların, şansın bizim yanımızda olmasına ihtiyacımız var.”

Çok kalabalık bir ekip olarak Londra’ya gideceklerini aktaran başkan Orman, “Çok misafirimiz var. Beşiktaşlılar böyle maçları çok özlediler. Açıkça konuşmak gerekirse, yönetimde 2,5 sene oldu, Tromsö maçını saymazsak ilk defa Avrupa’da deplasmanlara ve maçlara başladık. Daha önce mali kriterler ve 3 Temmuz süreciyle alakalı gidememiştik. Allah kalbimizdeki gibi nasip etsin. Bundan sonra söz oyuncularda” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:36,