SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manisa’da Süper Kupa gerginliği

Manisa 19 Mayıs Stadı'nda bu akşam oynanacak TFF Süper Kupa finali öncesi Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları arasında zaman zaman gerginlikler yaşandı.

Güncellenme: 20:01, 25/08/2014
Manisa’da Süper Kupa gerginliği

Sabahın erken saatlerinden itibaren Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Manisa’ya gelmeye başlayan taraftarlar, şehir merkezinde gruplar halinde dolaşırken birbirleriyle karşılaştıkları noktalarda tansiyon yükseldi. Manisa Fatih Parkı’nda karşı karşıya gelen Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları arasında karşılıklı laf atma yüzünden kısa süreli bir arbede yaşandı. Arbede sırasında Fenerbahçeli bir taraftar, Galatasaray taraftarı olduğu iddia edilen bir grup tarafından yaralandı.

Olay sonrası Fatih Parkı’na çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edilirken, Galatasaraylı taraftarlar kaçarak parktan uzaklaştı. Yaralanan Fenerbahçeli taraftarın durumunun iyi olduğu bildirildi. Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ile çevre illerden gelen takviye çevik kuvvet ekipleri, şehir merkezinde özellikle park ve bahçelerde iki taraftarın birbiriyle karşılaşmaması için büyük özen gösterdi.

POLİSTEN GÖZALTI

Manisa’da oynanacak Süper Kupa maçı öncesinde, Fenerbahçeli taraftarların stada alınması sırasında yaşanan kısa süreli arbedeye polis biber gazı sıkarak müdahale etti. Olaylarda 1 kişi gözaltına alındı.

Süper Kupa maçının oynanacağı Manisa 19 Mayıs Stadı’na Fenerbahçeli taraftarların alındığı giriş kontrol noktasında, sarı lacivertli taraftarlar arasında arbede yaşandı.

Polisin biber gazı sıkarak müdahale ettiği olay sonrası, 1 kişi gözaltına alındı.

 

Yayınlanma Tarihi:17:05,