SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İnegölspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Celal Ter, kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, uzun süredir görüştükleri Mehmet Besler ile 2 yıllık anlaşma sağladıklarını belirtti.

Besler’in Tavşanlı Linyitspor’da üstün başarıları olduğuna değinen Ter, “Şaban hocamızla yaptığımız istişarelerin ardından forvet arkası bölgesine bir transfer ihtiyacının olduğunu düşündük. Bu doğrultuda Mehmet Besler kardeşimizle anlaşmış bulunmaktayız. Transferinde yardımcı olan menajeri Abdullah ağabeyimize ve Mehmet Besler kardeşimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Kendisiyle beraber 2014-2015 sezonunda İnşallah İnegölspor’u başarıya taşıyacağımıza inanıyorum. Kendisine kazasız belasız bir sezon geçirmesini diliyorum” dedi.

Besler ise iyi bir geçmişe ve vizyonu sahip İnegölspor’un büyük bir kulüp olduğunu ifade etti.

Türk futboluna kazandırdığı futbolcularla ön plana çıkan İnegölspor’un yerinin PTT 1. Lig olması gerektiğini dile getiren Besler, “Çünkü 2. lig biraz daha gözden uzak bir lig. PTT 1. Lig’de İnegölspor gibi bir kulübe kesinlikle ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Çok güzel bir oluşum var. Gerek yöneticilerimizle gerek teknik ekiple görüşmelerimizde buradaki ortamın tam bir aile ortamı olduğunu gördüm. Umarım bu aileye bizim de bir katkımız olur. Üzerimize giydiğimiz formanın hakkını veririz. Kazandığımız parayı helal ederiz ve burada istediğimiz başarıyı yakalarız” diye konuştu.

Besler, konuşmaların ardından kendini bordo beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.