SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Diego krizi

Teknik direktör İsmail Kartal, lisansı henüz çıkmayan ve sakatlıktan yeni çıkan yeni transferi hazır olmadığı gerekçesiyle G.Saray maçına götürmedi.

Güncellenme: 10:10, 25/08/2014
Fenerbahçe’de Diego krizi

AMK GAZETE / İrfan YİRMİBEŞ

Başkan Aziz Yıldırım, yıldız futbolcu ile özel olarak görüştü ve moral verdi. Morali bozulan Diego, Karabükspor maçı için hazırlıklarını sürdürecek.

FENERBAHÇE'de Diego Ribas şoku yaşandı. Sakatlığı tamamen geçen ve hafta içinde takımla birlikte çalışmalara başlayan Brezilyalı oyuncu, dün sürpriz bir kararla derbi kadrosuna alınmadı. Galatasaray'a karşı forma giymenin hayalini kuran sambacı, teknik heyetin verdiği karar sonrasında adeta yıkıldı.

ÖNCEKİ gün sarı-lacivertli kulüpte haraketli saatler yaşandı. Akşam idmanından önce Joseph Yobo'yu yanına çağıran başkan Aziz Yıldırım, Nijeryalı oyuncunun menajeriyle restleşti. Yıldırım yapılan görüşmede, ‘Beni Diego için köşeye sıkıştırdığınızı sanıyorsunuz. Ama Diego'yu Manisa'ya götürmeyeceğim” dedi.

Başkan ile konuştu

BU gelişmenin ardından Samandıra Tesisleri'ne giden Yıldırım, Brezilyalı oyuncunun sağlık durumunu sordu. Teknik direktör İsmail Kartal, fiziksel olarak henüz istediği seviyede olmadıoğına dikkat çekti ve Diego'yu kadroya almayacağını başkana iletti. Ardından başkan Diego ile görüşme yaptı.

TEKNİK heyetin bu kararına oldukça üzülen Diego, saygı duyduğunu söylemekte yetindi. Ancak antrenmanda oldukça düşünceli olduğu gözlendi. Dün sabah antrenmanında da yüzü gülmeyen Diego, İsmail Kartal'ın yaptığı özel program doğrultusunda Karabükspor maçına hazırlanacak.