SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, sezonun başlamasına sayılı günler kala halen formasına ana sponsor bulabilmiş değil. Sarı-Kırmızılı ekip, bu nedenle bu akşam Fenerbahçe’yle oynanacağı Süper Kupa finaline de forma reklamı olmadan çıkacak. Bu durum ekonomik açıdan da can sıkarken gelen son haberler “Galatasaray’ın başına talih kuşu kondu” dedirtecek türden…

Habertürk’te yer alan habere göre, kamuoyunda Sarı-Kırmızılı ekibin forma reklamı için petrol firmaları ya da bankalarla görüştüğü iddia edilirken bomba Kazakistan’dan patladı. Kazakların, 2017 yılında Expo Fuarı ve Üniversite Kış Oyunları gibi iki önemli organizasyona ev sahipliği yapacak başkentleri Astana’nın tanıtımı için Galatasaray’ın kapısını çaldığı öğrenildi. Kazakistan’ın, Astana şehrinin ismini iki yıllığına formasına yazdırma adına 8 milyon Euro’dan iki senelik anlaşma için  resmi teklifte bulunduğu belirtildi.

Aysal 10 istiyor

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın ise yıllık 10 milyon Euro istediği ifade edildi. İki taraf arasında pazarlıkların kısa süre içinde sonuçlanabileceği kaydedildi.