SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yüzücülerimiz yurda döndü

Çek Cumhuriyeti'nde özel sporcular için düzenlenen INAS Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası'nda 3 gümüş, 5 bronz madalya kazanan milli takım Türkiye'ye döndü.

Güncellenme: 19:49, 24/08/2014
Yüzücülerimiz yurda döndü

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’dan Atatürk Havalimanı’na gelen milli sporcuları, federasyon yetkilileri ve aileleri çiçeklerle karşıladı.

Özel Sporcular Yüzme Milli Takımı Başantrenörü Cengiz Çetin, havalimanında AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok önemli başarılar elde ederek yurda döndüklerini söyledi.

Çetin, çok mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, “Ailelere, federasyonumuza ve bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Çok güzel dereceler aldık. Çocuklarımız güzel bir gelişim gösterdi. Oradaki en kalabalık kafile bizdik. Her zaman söylediğim bir slogan var, ‘Başarı var, engel yok’. Buradan tüm engelli çocuklarımızı spora davet ediyorum” ifadesini kullandı.

Özel Sporcular Yüzme Milli Takımı Antrenörü Gaye Kurubaş ise çok verimli bir turnuva geçirdiklerini dile getirerek, “Çocuklarımızın hem psikolojik hem de sporcu gelişimi olarak çok güzel bir turnuva oldu. Lütfen çocuklarımızı saklamayalım. Spora yönlendirelim. Karşılığı bu tip başarılarla mutlaka alınıyor” diye konuştu.

Şampiyonada erkeklerde Dorku Davran, 100 metre serbestte gümüş, 200 metre serbest ve 400 metre serbest stilde ise bronz madalya elde etmişti. Kadınlarda Seçil Açıkgöz 400 metre karışık ve 200 metre kurbağalamada, Şevval Tekin de 400 metre karışıkta bronz madalya kazanmıştı. Doruk Davran, Can Demirci, Ömer Demirseçen ve Ahmet Mintaş’tan oluşan milli takım 4×100 metre bayrak ve 4×50 metre serbest bayrak yarışlarında Avrupa ikinciliğine ulaşmıştı.