SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ronaldinho Beşiktaş’ı istiyor…”

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı ve Futbol Şubesi Başkanı Ahmet Nur Çebi, bir sağbek, bir de 10 numara pozisyonunda oynayan iki transfer yapacaklarını söyledi.

Güncellenme: 19:51, 24/08/2014
“Ronaldinho Beşiktaş’ı istiyor…”

Çebi, TRT Spor’da yayımlanan “İşte Goool” programında yaptığı açıklamada, transfer dönemi bitmeden siyah-beyazlı taraftarların keyif alacağı iki oyuncuyu renklerine bağlayacaklarını dile getirdi.

Transfer hakkında fazla konuşmak ve isim vermek istemediğini anlatan Ahmet Nur Çebi, “Bir sağ bek, bir de 10 numara bu kulübe gelecek. Bu hafta olmazsa önümüzdeki hafta, transfer bitmeden gelecek. Çok iyileri gelecek. Buradan müjde verebilirim Beşiktaş taraftarlarına. Keyif alacakları iki tane futbolcu buraya gelecek. İsimler benim kafamda. Belki yarın…” diye konuştu.

Çebi, geçen sezon renklerine katmak istedikleri Ronaldinho’nun ağabeyinin, kendisine Brezilyalı futbolcunun siyah-beyazlı takıma gelmek istediğini söylediğini belirterek, şunları kaydetti:

“Ronaldinho ile ilgili çok da konuşmamak lazım ama halen ağabeyi burada ve benimle görüşüp Beşiktaş’a futbolcunun gelmeyi çok istediğini söyledi. Ben de bunun artık hiçbir zaman olmayacağını, Beşiktaş’ın kendisine geçen sene ihtiyacı olduğunu, bu sene artık ihtiyacının kalmadığını söyledim. Çünkü biz de çok iyi bir 10 numarayı bitirmek üzereyiz. Dolayısıyla ihtiyacımız yok. O gün konuştuğumuz ücretlerin yarısına bile gelmeye hazır olduğunu ifade etti ama maalesef o iş bitti.”

“Bu sene şampiyon olacağız”

Ahmet Nur Çebi, Spor Toto Süper Lig’de bu sezon tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Beşiktaş bu sene şampiyon olacak. Ben, çocuklarıma onu söyledim. ‘İkinciliği hayal bile etmeyin’ dedim. Amacımız şampiyon olmak. Bu sene Beşiktaş’ı çok fazla şanslı görüyorum. Başımıza büyük kazalar, belalar, sakatlıklar gelmezse tabi. Geçen sene Galatasaray maçındaki olaylardan sonra 4 maç sahamız kapandı. Çok sakatlarımız oldu. İnşallah bu tür aksilikler olmazsa, Allah da yanımızda olursa Beşiktaş bu sene şampiyon olacak. Dördüncü yıldızı Galatasaray ve Fenerbahçe’ye taktırmamak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.”

“Londra’da kendimizi çok şanslı görüyorum”

Çebi, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off eleme turu ilk maçında golsüz berabere kaldıkları Arsenal ile Londra’da yapacakları rövanş maçından umutlu olduğuna değinerek, “Buradaki maçta çok şanssızdık. Arsenal acaba bir daha Beşiktaş’ı bu kadar şanssız bulabilecek mi? Ben, hayata böyle bakmak istiyorum. Ben, Londra’da kendimizi çok şanslı görüyorum. Şanslı demiyorum, çok şanslı görüyorum. Çünkü bu çocuklara inanıyorum ben, güveniyorum” ifadesini kullandı.

Arsenal ile İstanbul’da yapılan maçta yaptığı itiraz sonucunda bir maç ceza verilen teknik direktörleri Slaven Bilic’in cezasının kaldırılması için başvuruda bulunduklarını hatırlatan Çebi, yine de bunun olacağından pek umutlu olmadığını aktardı.

“Vodafone Arena’ya Seba’nın isminin verilmesi için

Ahmet Nur Çebi, vefat eden onursal başkanları Süleyman Seba’nın isminin yeni statları Vodafone Arena’ya verilmesi için Vodafone firması ile görüşeceklerini söyledi.

Süleyman Seba’nın çok özel bir insan olduğunu, cenazesine bütün kulüplerden eski ve yeni yöneticilerle taraftarların katıldığını hatırlatan Çebi, isminin yeni statları Vodafone Arena’ya verilmesi için girişimlerde bulunacaklarını anlatarak, “Vodafone Arena ile ilgili Vodafone ile imzalanmış bir sözleşmesi var. Dolayısıyla bu hak bizim elimizde değil. Ancak biz kesinlikle bu konuda kendilerine müracaat edeceğiz. Bunun çok özel olduğunu ve hatta daha çok yakışacağını, camianın buna çok daha büyük saygı duyacağını ifade ederek bunu değiştirmelerini isteyeceğiz. Ümit ediyorum ki inşallah Vodafone yönetim kurulu da bunu kabul eder” diye konuştu.

“Statla ilgili bir sorun yok”

Ahmet Nur Çebi, yeni statları Vodafone Arena’nın inşaatının olabildiğince hızlı devam ettiğini dile getirerek, rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de statlarının yapım aşamasında maddi sıkıntılar yaşadığını anlattı.

Statla ilgili maddi sorunları olduğunu ancak bu sıkıntıların çalışmaları engelleyecek seviyede olmadığını söyleyen Çebi, şunları kaydetti:

“Stadın inşaatına zaten devam ediliyor. Stadın içinde bulunduğu fiziki konumu itibarıyla iki tane müteahhit çalışabiliyor. İkisi de son sürat çalışıyorlar. Bence bir sorun yok. Baştan beri bu stat için çok şey söylendi. ‘Yapamazlar, müsaadeyi alamazlar, yıkamazlar, böyle bir şey olamaz’ şeklinde söylemler çok oldu. Ona rağmen hepsi oldu. Şimdi de ‘maddi sorunlar bitmez’ diyorlar. Geçmişteki laflar dedikoduydu. Bu da dedikodu ibaret.”

Çebi, 2014-2015 sezonu bitmeden Vodafone Arena’da maç yapmak istediklerini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:18:00,