SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktöre Cesare Prandelli, yarın Fenerbahçe ile yapacakları TFF Süper Kupa maçına ilişkin, ”Sadece futbol oynayıp, eğlendirmeye değil, Soma için geldik” dedi.

Prandelli, maçın oynanacağı Manisa 19 Mayıs Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında, Manisa’ya sadece futbol oynamaya gelmediklerini belirterek, “Sadece futbol oynayıp, eğlendirmeye değil, Soma için geldik. Fair-play çerçevesinde oynamaya çalışacağız. Faullü oynamak istemiyorum. Ailelere, yetimlerine iyi maç izlettirmek istiyoruz. İsmail Kartal’a da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Fenerbahçe ile oynamalarının kendisi için avantaj olduğunu vurgulayan Prandelli, “Atmosferi görmek istiyorum, sabırsızlanıyorum. Umarım güzel bir maç olacak” ifadesini kullandı.

Stadın zeminini nasıl bulduğuna ilişkin soru üzerine Prandelli, “Maça polemiklerle başlamamamız gerekiyor. Stat seçildi, artık maça konsantre olmamız gerekiyor. Soma için buraya geldik. Bazı şeyleri gözardı edebiliriz” değerlendirmesinde bulundu.

Prandelli, Sneijder’ın dünya kupası maçlarını sakatlıkla tamamladığını hatırlatarak, ”O yüzden kendisini 2-3 günde özel bir programla takip ettik. Sneijder, yarın ilk 11’de oynayacak ve seyretme şansınız olacak. Kendisi çok istekli bir futbolcu. Futbola aç bir oyuncu. Bu da bizim için çok iyi” dedi.

Fenerbahçe-Galatasaray maçının genellikle gergin geçtiğinin hatırlatılmasına karşılık Prandelli, son oynanan maçı izlediğini ve bunun gördüğünü, bu konuda futbolcularla konuştuğunu söyledi.

Prandelli, “Futbolda hep agresif takım severim ama bunun fair play çerçevesinde olmasını vurguladım. Umarım her şey yolunda gider ve güzel bir maç seyrederiz” diye konuştu.

Sezon öncesi hazırlık maçları programının daha önceden belirlendiğine değinen Prandelli, “Birtakım değişiklikler yaptık. Daha çok antrenman yapsınlar diye bazı maçları iptal ettik. Takımı oturtmadan hazırlık maçı yaptırmak zaman kaybıdır” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:20:06,