SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliler 7 madalya ile tamamladı

Görme engelli milli atletler, şampiyonanın son gününde 2 altın, 1 gümüş madalya kazandı. Türk Milli Takımı, turnuvayı 5 altın, 2 gümüş madalyayla tamamladı.

Güncellenme: 10:30, 24/08/2014
Milliler 7 madalya ile tamamladı

Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Avrupa Atletizm Şampiyonası’nın son gününde, Türkiye adına yarışan görme engelli atletler 2 altın, 1 gümüş madalya kazandı.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Galler’in Swansea şehrinde yapılan şampiyonada, son gün 400 metrede piste çıkan Öznur Yılmazer’in 64.59’luk derecesiyle birinci olarak altın madalyaya uzandığı belirtildi. Piste çıkan diğer milli sporcu Semih Deniz’in ise 400 metrede gümüş, 1500 metre yarışında ise 4.19.51’lik derecesiyle altın madalya aldığı ifade edildi.

Görme engelli milli sporcular, son gün kazandığı başarılar ile turnuvayı 5 altın, 2 gümüş madalya ile tamamladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, önemli bir başarı elde ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Görme engelliler spor tarihinde, atletizm dalında en fazla madalyayı kazandık. İkinci kez katıldığımız Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda elde edilen bu başarılar, Dünya Şampiyonası ve Paralimpik Oyunları’nda madalya ümidimizi artırmıştır. Umarım bu başarı artarak devam edecektir.”