SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail Kartal oldukça iddialı!

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, TFF Süper Kupa'da yarın Manisa'da Galatasaray ile yapacakları maça ilişkin, ''İki senedir alamadığımız kupayı camiamıza armağan etmek istiyorum'' dedi.

Güncellenme: 19:53, 24/08/2014
İsmail Kartal oldukça iddialı!

Kartal, Manisa 19 Mayıs Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında , yarınki müsabakada Soma’da hayatını kaybeden madencilerin ailelerine futbolla bir nebze de olsa teselli vermeye çalışacaklarını belirterek, “Bu bölgedeki insanları fair-play çerçevesinde futbolun güzelliklerini sahaya yansıtarak mutlu etmeye çalışacağız. ‘Soma kazansın’ diyorum. Galatasaray camiasına ve teknik direktör Prandelli’ye yeni sezon için başarılar diliyorum” diye konuştu.

Sahanın zeminini inceleme fırsatı bulduklarını dile getiren Kartal, “Biraz erken geldik ve sahayı görme fırsatımız oldu. Daha iyi şartlarda, daha iyi bir zeminde oynasaydık daha iyi olurdu. Müsabaka daha iyi imkanlarda, daha iyi olabilirdi. Ancak iki takım da bu şartlar altında elinden geleni yapacaktır” ifadesini kullandı.

Kartal, hem futbolculuk hem de yardımcı antrenörlük döneminden Galatasaray derbilerini bildiğine değinerek, “İlk resmi maçımızı kazanarak lige özgüvenle başlamak istiyorum. İki senedir alamadığımız kupayı camiamıza armağan etmek istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Bir gazetecinin, Diego Ribas ile ilgili sorusuna Kartal, “Diego, takımla 2 antrenmana çıktı. Yüzde yüz hazır olmadığı için yarın oynamayacak. Kendisiyle görüştüm, kendisi bunu saygıyla karşıladı. Çok önemli oyuncumuz ama zamanı gelince oynayacak” yanıtını verdi.