SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eder Balanta koptu geliyor

21 yaşındaki stoperin menajeri müjdeyi verdi. Silvano Espindola, “Şu anda bizim ve River’ın önünde sadece Galatasaray’ın teklifi var. Bir çok konuda anlaşıldı” dedi.

Güncellenme: 09:02, 24/08/2014
Eder Balanta koptu geliyor

Prandelli’nin 1 numaralı hedefi olan Eder Balanta transferinde adım adım mutlu sona yaklaşılıyor. Galatasaray'ın uzun süredir peşinden koştuğu 21 yaşındaki stoper için anlaşma şartları oluşmaya başladı. Balanta'nın menajeri Silvano Espindola, Arjantin'de bir radyo programına açıklamalarda bulundu. Espindola, “Şu anda bizim ve River Plate'in önünde sadece Galatasaray'ın teklifi var. İlk teklifleri 6 milyon Euro'ydu, ama şimdi daha iyi bir seviyeye getirdiler ve şu anda Balanta ile River için güzel bir anlaşma gibi gözüküyor” dedi.

Espindola, “Bir çok konuda anlaşma sağlandı. Oyuncu büyük kulüplere gitmek istiyor. Bir çok ekip benimle temasa geçti, onlardan önce River Plate'le görüşmelerini istedim” ifadesini kullandı.

HOCA ONU BEKLİYOR

Önceki günlerde River Plate Teknik Sekreteri Enzo Francescoli de, “Gitmeye çok yakın. Ancak verilmiş kesin bir karar yok. Biraz kendisine bağlı” şeklinde konuşmuştu. Prandelli, Balanta'nın gelmesini artık dört gözle bekliyor. Chedjou'yu beğenmeyen İtalyan hoca, Semih ile Balanta'yı oynatacak.