SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Balkes’te hedef avrupa

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Balıkesirspor'un Kulüp Başkanı Tuna Aktürk, iyi bir takım kurduklarını belirterek, 3 yıl içinde Avrupa kupalarında boy göstermek istediklerini söyledi.

Güncellenme: 17:04, 24/08/2014
Balkes’te hedef avrupa

Kulübün tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Aktürk, 4 gün sonra evlerinde konuk edecekleri Akhisar Belediyespor’a başarı dileyerek, sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu anlattı.

Ligde ilk 10 takım arasına girebilecek kadro oluşturduklarını dile getiren Aktürk, şunları kaydetti:

“Eksikliklerimiz olsa da iyi takım kurduk. Ligde ilk 10 takım arasına girebiliriz, 3 yıl içinde de Avrupa kupalarında mücadele etmek istiyoruz. 39 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıktık ama hala bunu tam anlayamadık. Süper Lig’de olduğumuzu 3. hafta sahamızda oynayacağımız Galatasaray maçında anlayacağız.”

Balıkesir Atatürk Stadı’nın taşınması yerine modernize edilmesi gerektiğini savunan Aktürk, “Stadyumun, bulunduğu yerde modernize edilmesinden yanayız. Stadımız modernize edilerek 25 bin kişilik butik stada dönüştürülebilir. Stat, şehrin 10 kilometre dışına taşıdığında oraya kimse gitmez. Kayseri, Mersin, Rize aynı sıkıntıyı yaşıyor” diye konuştu.

Sponsorluk konusunda 3 firmayla görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Aktürk, kulüpten ayrılan futbolcuların hiçbir alacakları olmadığını sözlerine ekledi.