SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

At yarışında skandal olay

Muzaffer Kılıçseren’e ait Babamaal ve Eraybey adlı 2 yaşlı İngiliz atlarının sorumluları sabotajı bildirdi. Favori olan iki at koşudan çıkarıldı, ödüller rakiplerine kaldı.

Güncellenme: 10:57, 23/08/2014
At yarışında skandal olay

Adana'da, at yarışlarının gerçekleştirildiği Yeşiloba Hipodromu'nda perşembe günü yaşanan ilginç bir olay kafaları karıştırdı… Muzaffer Kılıçseren'e ait olan “Babamaal” ve “Eraybey” isimli 2 yaşlı İngiliz safkanlarının ahırlarında bulunan “ilaçlı elmalar“ bomba etkisi yarattı… Büyük favori olarak gösterilen ekürilerin seyisleri yarış günü sabah atlarının ahırlarının kapısını açtıklarında şaşkına döndü. Safkanların yemesi için ahıra bırakılan, içerilerine Aspirin yerleştirilmiş ve 4 parçaya bölünmüş iki adet elmayı yerde gören seyisler hemen antrenörlerine durumu aktardı ve at sahibi haberdar edildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Adana Yeşiloba Hipodrom Müdürlüğü'ne müracaat eden Muzaffer Kılıçseren, safkanların yarıştan sonra verecekleri doping muayenelerinde herhangi bir sorun çıkmaması için gereken başvuruyu yaptı. Komiserler Kurulu da iki atı yarıştan çıkarıp, koşturmadı. TJK soruşturma başlatırken, olay adliye koridorlarına henüz taşınmadı. Ahırlar bölgesinde kamera olmaması nedeniyle olayı kimin ya da kimlerin yaptığı ise belirlenemedi.

ÜÇ SAFKAN 32 BİN LİRAYI PAYLAŞTI

“Babamaal” ve “Eraybey”in çıkarıldığı koşuda mecburen sadece üç at start aldı. 20 bin liralık birincilik ikramiyesi “Derin Kafkas”, 8 bin liralık ikincilik ikramiyesi “Eserkızı” ve 4 bin liralık üçüncülük ikramiyesi de “Nuhbir”in oldu. Eküriler start alamadığı için rakipleri para ödülünü paylaştı…