SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TBF’den transfer yasağına veto

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) mücadele eden Orduspor'a, Türkiye Basketbol Federasyonunca (TBF) getirilen transfer yasağının gelecek hafta içerisinde kaldırılması bekleniyor.

Güncellenme: 12:54, 23/08/2014
TBF’den transfer yasağına veto

Antrenör Alper Durur, yaptığı açıklamada, eski sporcuların alacaklarından dolayı Orduspor’a 15 Ağustos’ta transfer yasağı getirildiğini hatırlatarak, “Alacaklı olan bütün eski oyuncularımızla uzlaşı yoluna gidildi. Eski sporcularımız Orduspor’un önünü açmak adına büyük bir fedakarlık yaptı. Hepsinin alacakları yapılandırıldı.

Bu nedenle eski oyuncularımız Federasyona verdikleri dilekçeleri geri almaya başladı. Bu sorunun 25 Ağustos Pazartesi günü tamamen çözülmesini bekliyoruz. Transfer yasağımız inşallah kaldırılacak. Ben bu konuda Orduspor’un önünü açan eski sporcularıma sonsuz teşekkür ediyorum, kendilerine yakışanı yaptılar. Hepsinden Allah razı olsun” diye konuştu.

Durur, transfer yasağının kalkmasıyla yeni sezon hazırlıklarına hız vereceklerini ve önceden anlaşmaya vardıkları oyuncuları kamuoyuna açıklamaya başlayacaklarını söyledi.