SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oscar’lık dokunuş

Trabzonsporlular’ın “Bitirici forvet” hasreti nihayet sona erdi. Yeni transfer Oscar Cardozo’nun Rostov filelerine gönderdiği mükemmel gole herkes şapka çıkardı.

Güncellenme: 09:19, 23/08/2014
Oscar’lık dokunuş

Oscar Cardozo, Trabzonspor'daki kariyerine muazzam bir golle başladı… Bordo-mavililerin Avrupa Ligi Play-Off turu ilk maçında oynadığı Rostov mücadelesinde takımın ikinci sayısını kaydeden Paraguaylı yıldız, camianın “Bitirici forvet” özlemini de sonlandırdı. Savunmanın bir anlık hatasını değerlendiren Cardozo, fırsatçılığını kullandırarak uzun süre hafızalardan kazınmayacak bir aşırtma golü kaydetti. Aynı zamanda takımına Rusya'da oynanacak mücadele öncesi iki farklı galibiyeti getiren Paraguaylı, aynı zamanda turun kapısını da aralayan isim oldu.

TOPUKLA DA DENEDİ

Rostov maçı boyunca rakip kaleyi zorlayan Oscar Cardozo, topuğuyla yaptığı jeneriklik vuruşta ise kaleci Pletikosa'yı geçemedi. Rostov mücadelesiyle Avrupa Ligi'ndeki gol sayısını da 23'e çıkaran yıldız oyuncu, faal futbol hayatını devam ettiren isimler arasında bu arenada en fazla gol atan ikinci oyuncu konumunda.