SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Liverpool ile Mario Balotelli transferi konusunda anlaşmak üzere olan Milan, yıldız futbolcunun boşluğunu doldurmak için altı futbolcunun kulüpleri ile görüşmelere başladı.

 

Teknik Direktör Massimo Allegri’nin raporu doğrultusunda harekete geçen Milan yönetimi, ilk olarak Mattia Destro transferi için Roma’nın kapısını çaldı. Ancak golcü futbolcuyu bırakmayı düşünmeyen Başkent ekibi, Milan’a net bir şekilde transferin gerçekleşmesinin imkansız olduğunu bildirdi.

Bu gelişmenin ardından arayışlarını hızlandıran Milan yönetimi, listede yer alan diğer isimlere yöneldi. Milano ekibinin listesinde Udinese’den Luis Muriel, Porto’dan Jackson Martinez, Chelsea’den Fernando Torres, Manchester United'dan Javier ‘Chicharito' Hernandez ve Tottenham’dan Roberto Soldado yer alıyor.

 

Altı futbolcunun kulüpleri ile temaslara başlayan Milan yönetimi, transfer sezonunun kapanmasına az bir süre kalması nedeniyle zorlanıyor. Satacakları futbolcunun boşluğunu doldurmakta zorlanacağını düşünen Porto, Tottenham ve Udinese’den olumsuz yanıt alan Milan, Torres ve Hernandez transferlerine yöneldi.

İki yıldızın da kulüplerinde yedek kalması transferin gerçekleşme ihtimalini yükseltiyor. Avrupa Kupaları’nda yer alamayacak olan Milan, mali dengeleri de göz önünde bulundurarak daha çok kiralama formülü üzerinde duruyor. Bu durumu bilen menajerler ise, kırmızı-siyahlı kulübe henüz bir kulüple anlaşmayan Samuel Eto’o’yu önerdi.

Yaşı nedeniyle Allegri’nin pek sıcak bakmadığı Eto’o, listedeki isimler ile anlaşılamazsa son çare olarak kadroya dahil edilecek.