SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Barcelona’ya sattığı Luis Suarez’in boşluğunu doldurmak için çalışmalara başlayan Liverpool, Milan’ın yıldızı Mario Balotelli transferini bitirmek üzere… İngiliz devi, transferin gerçekleşmemesi ihtimaline karşı Anderlecht’in genç yıldızı Aleksandar Mitrovic’i listesine aldı.

 

Henüz 19 yaşında olan Mitrovic, ‘Yeni Ibrahimovic’ olarak adlandırılıyor. Partizan’da yıldızı parlayan ve geçtiğimiz sezon Anderlecht’e 5 milyon Euro karşılığında transfer olan Sırp golcü, Belçika Ligi’nde geçirdiği ilk sezonda 23 maçta 13 gole imza attı. Liverpool’un Balotelli’ye alternatif olarak düşündüğü Mitrovic için ilk teklif yapıldı.

Belçika kulübüne 12.5 milyon Euro teklifte bulunan Liverpool, beklemeye geçti. Daily Star’da yer alan habere göre Balotelli transferi gerçekleşse dahi yedek kulübesini zenginleştirmek için transferi bitirmek isteyen Liverpool yönetimi, yapılan teklife gelecek cevabı bekliyor. Anderlecht ise teklifin biraz daha yükseltilmesini istiyor.

 

Genç yıldız için 20 milyon Euro bedel biçen Anderlecht, bu fiyatın altına inmeye pek yanaşmıyor. Liverpool, Balotelli transferi gerçekleşmezse Mitrovic için bu fiyata yakın bir teklif sunacak. İtalyan yıldız kadroya katılırsa, yapılan teklif arttırılmayacak ve Anderlecht ikna edilebilirse iki futbolcu da takıma dahil edilecek.

Öte yandan Liverpool Menajeri Brendan Rodger’ın, Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi’nde zirveyi zorlamak için geniş bir yedek kulübesi istediği, bu nedenle iki ismi birden alınması gerektiğini yönetime ilettiği öğrenildi.