SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail Kartal’ın bir taktiği yok!

İsmail Kartal, Diego’nun iyileşmesi üzerine iki farklı onbir ile Galatasaray maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Oyun planı yarın sabah netlik kazanacak.

Güncellenme: 09:30, 23/08/2014
İsmail Kartal’ın bir taktiği yok!

Galatasaray maçı için gece gündüz mesai yapan Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Diego Ribas'ın iyileşmesi ve forma giyecek duruma gelmesi nedeniyle oyun sisteminde değişikliğe gidiyor. Roma karşısında sahaya sürdüğü onbiri bozmak istemeyen İsmail Kartal, sambacının ‘hazırım' mesajından sonra kadro farklı bir sisteme geçiyor.

TOPAL TAM GÜVENCE

Son idmanda Diego'yu forvet arkasında kullanan deneyimli teknik adam Emenike ile Sow'u hücum hattında kullandı. Bu sisteme göre savunmanın önünde Mehmet Topal ön libero pozisyonunda görev yapacak. Topal'ın solunda kaptan Emre Belözoğlu, sağında ise Dirk Kuyt forvete destek verecek. Gökhan Gönül ile Caner Erkin ise kanatları kullanacak.

Diego Ribas oynarsa sarı-lacivertli takımın oyun sistemi baklava dilimi şeklinde olacak. Orta alanda 4 isim yer alacak, en uçta çift forvet Emenike ile Sow görev yapacak. Orta alan dörtlüsünde solda Emre Belözoğlu, sağda Dirk Kuyt, geride Mehmet Topal, ileri uçtaki Sow-Emenike ikilisin arkasında ise Diego Ribas olacak.

HÜCUM DEĞİŞMİYOR

Brezilyalı oyuncunun yedek düşünülmesi durumunda Roma maçının oyun sistemi devreye girecek. Bu planda Mehmet Topal'ın önünde Alper Potuk ile Raul Meireles düşünülüyor. Hücum bölgesinde Dirk Kuyt, Emmanuel Emenike ve Moussa Sow takımın gol sorumluluğunu üstlenecek. Diego ise kulübede hazır kuvvet olarak tutulacak.

Yayınlanma Tarihi:09:29,