SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Enduro Şampiyonası sona erdi

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde düzenlenen Türkiye Enduro Şampiyonası 4. ayak yarışı, ödül töreniyle sona erdi

Güncellenme: 19:41, 23/08/2014
Enduro Şampiyonası sona erdi

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde düzenlenen Türkiye Enduro Şampiyonası 4. ayak yarışı, düzenlenen törenle sona erdi.

Suğla Yaylası’nda düzenlenen şampiyonaya katılan 51 sporcu, 80 kilometrelik parkurda birincilik için ter döktü.

Kaymakam Osman Doğramacı, törende yaptığı konuşmada, şampiyonayı ilçede gerçekleştirmekten dolayı çok mutluluk duyduğunu belirterek, şampiyonanın ciddi bir emeğin eseri olduğunu söyledi.

Şampiyonanın yapıldığı pisti yaklaşık 20 günde tamamladıklarını ifade eden Doğramacı, “Azdavaylılar olarak hepimizin bundan sonra burayı koruması gerekiyor. Daha sonraki yarışları bizler hazırlayacağı inşallah. Buraya gelen sporcu arkadaşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından, yarışmada dereceye girenlere Başbakanlık Müşaviri Yunus Akgül, Kaymakam Doğramacı, Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek ve TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar tarafından ödülleri takdim edildi.

Ödül töreninin ardından, sporcular parkurda tur atarak vatandaşları selamladı, daha sonra motorlarıyla parkurun karşısındaki tepeye çıkarak büyük boy Türk Bayrağı açtı ve İstiklal Marşı okudu.

Törene, Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Başkan Yardımcısı Bilgehan Çapraz, Gençlik Hizmetleri, Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık, kaymakamlar, belediye başkanları, kamu kurumlarının amirleri ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinden gelen vatandaşlar katıldı.

4. ayak yarışlarında kategorilerinde dereceye girenler şöyle:

1A: 1. Fırat Şahin, 2. Süleyman Aydın, 3. Ediz Güven

1B: 1. İsmail Erdoğan, 2. Erkan Özcan, 3. İdris Demiral

2A: 1. Sinan Memnun, 2. Necmi Kozlu, 3. Murat Erşahin

2B: 1. Rafet Karakuş, 2. Fatih Neziroğlu, 3. Naim Karabacak

3A: 1. Burak Özdemir, 2. Erdal Yavuz

3B: 1. Hakan Atay, 2. Ahmet Tevfik Yılmaz, 3. İsmail Sarışın

EC: 1. Abdullah Aycan, 2. Mevlüt Kolay, 3. Salih Serim

EB: 1. Nazire Peker, 2. Şule Öztürk, 3. Yasemin Yazıcı.