SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Real Madrid’de yıllık ücretine zam isteyen Angel Di Maria ile sözleşme yenilemeye yanaşmayan Sami Khedira, Teknik Direktör Carlo Ancelotti’nin gözünden düştü.

 

İki yıldızı Atletico Madrid ile oynanan Süper Kupa finalinde kadroya almayan Ancelotti, yönetime “Uygun teklif gelirse satın” raporu verdiği öğrenildi. Kritik maç öncesi Khedira’ya izin veren, Di Maria’yı da tribünlere gönderen İtalyan çalıştırıcının, yeni sezonun kadrosunu iki yıldızı katmadan oluşturacağı belirtildi.

Yönetim de satmaya sıcak baktığı iki yıldızdan gelecek para ile James Rodriguez için Monaco’ya ödenen parayı çıkarmak istiyor. Di Maria için 60 milyon Euro bonservis bedeli belirleyen Real Madrid, özellikle Manchester United’dan gelecek teklifi bekliyor. İngiliz ekibi, fiyatta indirim beklerken, Real Madrid, sözleşmesi 2018 yılında sona eren Di Maria’yı daha düşük bir fiyata satmaya yanaşmıyor.

 

Gelecek sezon sözleşmesi sona erecek olan Khedira’yı bedelsiz kaybetmek istemeyen İspanyol temsilcisi, Alman yıldızı daha uygun bir fiyata satmanın hesaplarını yapıyor. Real Madrid; Napoli, Bayern Münih, Manchester United gibi takımların ilgilendiği Khedira’yı 15 milyon Euro bonservis bedeli ile satmayı planlıyor.

Gelecek sezon kulübede sorun istemeyen Ancelotti, iki yıldızın da bir hafta içinde takımdan ayrılmasını bekliyor.