SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Büyük umutlarla girdiği yeni sezona sahasında Swansea City’ye mağlup olarak başlayan Manchester United’da Menajer Louis van Gaal, yönetimden acil transfer yapılmasını istedi.

 

Son olarak kadrosuna kattığı Marcos Rojo ile savunmasını güçlendiren Van Gaal, orta saha ve kanada da birer isim talep etti. Yönetime Real Madrid’den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Angel Di Maria ve kaptan Xabi Alonso’nun isimlerini veren Hollandalı çalıştırıcı, iki yıldızı da alarak transfer sezonunu tamamlamayı hedefliyor.

Alonso transferi için nabız yoklayan Manchester United yönetimi, Toni Kroos’un transferi sonrası forma şansı azalan Alonso’dan “Gelirim” yanıtı aldı. Ancak Real Madrid yönetimi, tecrübeli futbolcunun yerine Manchester United’a önümüzdeki yıl sözleşmesi sona erecek olan ve yeni kontrat imzalamayan Sami Khedira’yı önerdi.

Van Gaal ise seneye boşta kalacak Khedira’ya yüksek bir bonservis ödenmesi yerine Alonso’nun alınmasının daha doğru olacağını yönetime bildirdi. Kurt hoca, Real Madrid’in Khedira’yı uygun bir bonservis bedeli ile satması halinde ise alınması yönünde rapor bildirdi.

 

Van Gaal’in listesindeki bir diğer isim olan Di Maria için de girişimler başladı. Paris Saint Germain’in de ilgilendiği Arjantinli yıldızın yüksek bonservis bedeli ise yönetimin transferi tamamlamasını engelliyor. Real Madrid’in Di Maria için belirlediği 60 milyon Euro bonservis bedelinde indirim yapmasını bekleyen Manchester United, İspanyol ekibine son olarak 50 milyon Euro önerdi.

İki yıldız için girişimlerini hızlandıran Manchester United’ın önümüzdeki hafta transferleri olumlu ya da olumsuz sonuçlandırması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:14:54,