SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 4. ayak yarışı, Azdavay ilçesinde başladı.

Azdavay Kaymakamı Osman Doğramacı, Suğla Yaylası’ndaki yarış öncesi yaptığı konuşmada, Azdavay için miladı yaşadıklarını belirterek, şampiyonanın ilçelerinde düzenlenmesinden mutluluk duyduklarını anlattı.

Şampiyonanın sonraki yıllarda da devamının ilçe için büyük önem taşıdığına dikkati çeken Doğramacı, şöyle konuştu:

“Bununla ilgili altyapı çalışmalarını yaklaşık 3 haftadır hızlı şekilde ‘gece gündüz’ demeden bitirmiş durumdayız. Bu çalışmaların gerçekleştirilmesinde kaymakamlık, belediye ve TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Beyi’in çok katkıları var. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Azdavay, artık yeni kapı açmıştır. Bu kapı, birbiri ardına farklı kapılar da açacaktır, buna inanıyorum. Hepimiz geçiciyiz ama bu eser kalıcı olacak. Yeter ki bunun arkasında durun, ulusal müsabakaları birbiri ardına devam ettirelim. Bugün enduro, yarın motokros, ondan sonra atlı kroslar olur. Çok güzel bir pist kazandırdık Azdavay’a. Bu pist, buranın yüz akı olacak.”

Konuşmaların ardından Doğramacı ve Civelek, tarihi Aşıklar Köprüsü’nde yarışmanın sembolik startını verdi. Yarın final mücadelesiyle sona erecek şampiyonaya çeşitli illerden 46 sporcu katılıyor.